середа, жовтня 27

Мясо на 11%, хлеб на 16%: как дорожают продукты питания в Украине?

 

Сотрудники Государственной службы статистики обнародовали новые данные. По информации Replyua.net, специалисты опубликовали индекс потребительских цен в сентябре текущего года. На сайте ведомства говорится о том, что в годовом выражении самыми быстро дорожающими продуктами оказались подсолнечное масло и сахар.

За год масло подорожало на 79%, а сахар на 83%. Также сотрудники Госстата подчеркнули, что по сравнению с сентябрём 2020 года яйца увеличились в цене на 30% , мясо на 11%, хлеб на 16%, макароны на 9%. Однако аналитики также отметили, что в сентябре этого года были зафиксированы самые низкие цены на фрукты и овощи. В частности, в годовом выражении стоимость фруктов уменьшилась на 12%, а стоимость овощей почти на 3%. Сотрудники Госстата добавили, что в течение этого года продолжали расти тарифы на электроэнергию, газ и водоснабжение, также повысилась стоимость жилья.


Из-за подорожания масла и топливо стоимость проезда в транспорте увеличилось почти на 12%. Напомним, что ранее в Национальном банке Украины уверяли, что в ближайшее время инфляция замедлится, однако эксперты утверждают совершенно обратное и ранее предупредили, что к концу года стоимость продуктов питания продолжит повышаться.

середа, липня 29

20 років ворожнечі: Сутичка жителів двох сіл на Рівненщині закінчилася стріляниною (відео)

Жителі двох сіл Хиночі та Степангород у Рівненській області протягом 20 років регулярно влаштовують між собою масові бійки.

Жителі двох сіл на Рівненщині ворогують 20 років.Причини такої тривалої ворожнечі точно невідомі. Проте хіночани скаржаться на степаногородців, що ті їдуть до них і б'ють усіх. У Степангороді кажуть, що вони просто сватаються до місцевих дівчат, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

"Кожна тутешня дитина з молодих років знає: "ті" – вороги, і дружити з ними не варто. А дорослі підкріплюють це переконання частими бійками, без яких тут навряд чи проходить хоч один тиждень. Остання з них, схоже, увійде в історію сільських "битв" – на бійку вийшло близько сотні людей з обох сторін", – наголошує "КП в Україні".

Інцидент стався 23 липня після того, як 19 липня було побито одного з жителів Степангорода. "Приїхав батько того хлопця, якого побили, і з собою взяв іще осіб 15. Прийшли до магазину, де була бійка, і без розбору почали гамселити всіх, хто під руку потрапить. Один наш хлопець, атовець, нікуди з дому особливо не виходить, а тут прийшов собі пива і сигарет взяти, його – "Бам!", уже лежить. Інший зайшов взяти пляшку на день народження – його тут же поруч "поклали"", – розповів житель села Хиночі Володимир.

Після цього в селі почав збиратися натовп: чоловіки, а також жінки. Приїжджі вирушили назад, проте незабаром повернулися з "підкріпленням" – близько 70 жителів Степангорода. Після цього почалася масштабна бійка із застосуванням бит, ломів і пневматичної зброї.

У результаті хтось викликав поліцію, до прибуття якої бійка вже припинилася.

Відстань між селами менше 8 км /"Коли поліція приїхала, на місці було близько сотні жителів обох сіл. Приблизно десять з них пішли, коли ми почали з'ясовувати ситуацію. За попередніми даними, зброї там не було. Були петарди, вибухи яких місцеві могли злічити пострілами. Піротехніка відправлена на експертизу", – зазначили правоохоронці.

Троє жителів села Хиночі заявили про побиття – їх допитали і попередньо визнали як потерпілих, вручили клопотання про проходження судово-медичної експертизи. Але вони цього не зробили. У них незначні травми, в лікарню вони не зверталися.


"Припинити бійку можна, якщо вона "в процесі", а до цього – як зробити профілактику? Можна реагувати по факту, притягнути до відповідальності, щоб провчити, але оскільки травм як таких немає, то і нема за що притягати. Вони, коли починають збиратися, то дзвонять не під час бійки, а вже після. Не знаємо, як розімкнути це коло... Хоча зараз відкрито провадження за статтею "хуліганство"", – уточнили в пресслужбі національної поліції в Рівненській області.

В Україні можна отримати пенсію достроково і з мінімумом стажу: Що відомо


Пенсіонери в Україні можуть виходити на заслужений відпочинок і отримувати виплати з мінімумом стажу. Мова йде про людей, які можуть йти на пенсію за "вислугою років" до досягнення загальнопенсійного віку, передають Патріоти України з посиланням на РБК-Україна.

Так, у статті 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення" йдеться зокрема про працівників сфери освіти. Хто має право на достроковий вихід на таку пенсію, скільки потрібно для цього стажу, пише Пенсійний кур'єр, №30 (869) від 24 липня 2020.

Основною умовою призначення пенсії за вислугу років є наявність певного досвіду роботи, отриманого в установах і на посадах, які дають право на довгострокову пенсію.

Щоб отримувати пенсію за вислугою років, також необхідно дотримання таких умов:
напрацювати мінімально необхідний стаж,
досягнути необхідного для цієї категорії пенсійного віку,
розірвати трудовий договір.

Зазначимо, що мінімальний страховий стаж, що дає право працівникам сфери освіти виходити на пенсію за вислугою років, також збільшується згідно зі змінами до закону:
з 1 квітня 2017 по 31 березня 2018 – не менше 26 років 6 місяців;
з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 – не менше 27 років;
з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 – не менше 27 років 6 місяців;
з 1 квітня 2020 по 31 березня 2021 – не менше 28 років;
з 1 квітня 2021 по 31 березня 2022 – не менше 28 років 6 місяців;
з 1 квітня 2022 по 31 березня 2023 – не менше 29 років;
з 1 квітня 2023 по 31 березня 2024 – не менше 29 років 6 місяців;
з 1 квітня 2024 або після цієї дати – не менше 30 років.

Пенсійний вік для педагогів також поступово збільшують з 50 до 55 років (для виходу за вислугою років):
50 років – які народилися з 1 січня 1966 по 30 червня 1966;
50 років 6 місяців – які народилися з 1 липня 1966 по 31 грудня 1966;
51 рік – які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967;
51 рік 6 місяців – народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967;
52 роки – які народилися з 1 січня 1968 по 30 червня 1968;
52 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1968 по 31 грудня 1968;
53 роки – які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969;
53 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969;
54 роки – які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970;
54 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970;
55 років – які народилися з 1 січня 1971.

Цікаво, що педагоги, які мають право на пенсію за вислугою років, але виходять на відпочинок по досягненню загальнообов'язкового пенсійного віку (60 років чоловіки і з 1 квітня 2020 - 59 років 6 місяців - жінки), можуть отримати істотну надбавку до пенсії. Після виходу на відпочинок їм виплачують грошову допомогу у розмірі 10-місячної пенсії. Але за умови 35 років стажу для чоловіків і 35 років для жінок.
Право на пенсію за вислугу років мають такі категорії українців:


Категорії пенсіонерів, які мають право на пенсію за вислугою років (скрін: zakon.rada.gov.ua)

Зазначимо, що працівники, які проходять за так званими списками №1 і №2 в Законі можуть вийти на пенсію у віці 45, 50, 55 років, а деякі навіть без урахування віку. Мова йде про особливо тяжкі та небезпечні умови праці. І хоча їх теж хотіли позбавити такого права, Конституційний суд України скасував дію відповідного законопроєкту.

З архіву ПУ. Після зустрічі з юристом: Топ-пропагандистку Кремля госпіталізували (фото, відео)


Маргарита Симоньян, котра роками труїла мізки, душі, життя кремлівською пропагандою людям по всьому світу, у червні 2019 року відчула себе жертвою знущань та переслідувань, тікаючи від юристки Фонду боротьби з корупцією.

Маргарита Симоньян. Фото: РІА Новини.

Головний редактор пропагандистського RT Маргарита Симоньян була екстренно госпіталізована. Інцидент стався після зустрічі жінки з юристкою Фонду боротьби з корупцією Любов'ю Соболь на радіостанції "Ехо Москви". Про це повідомляє Telegram-канал "RT російською", передають Патріоти України.

У своєму Telegram-каналі Симоньян пояснила, що біля входу її зустріла юристка ФБК, після чого стала ставити їй запитання і знімати на камеру. "Півгодини мене біля входу чатувала. Доганяла мене по коридорах, поки добрі "еховці" не запроторили мене в кабінет Венедиктова (головного редактор "Ехо Москви")", — написала вона.


Крім того, Симоньян підкреслила, що вагітна: "Красива, між іншим, дівчина. Але херасити вагітних жінок по коридорах радіостанції —не найкращий метод ведення передвиборної кампанії. І для карми недобре".

На відео головний редактор RT зауважує, що "про інтерв'ю треба домовлятися, як і належить, через прес-службу", і просить співробітників "Ехо Москви" "ізолювати її, оскільки їй не можна нервуватися".

вівторок, липня 7

субота, липня 4

Олександра більше немає: пішов з життя легендарний російський актор. На 99 році життя




Народний артист Росії Петров помер 3 липня 2020 року після тяжкої і тривалої хвороби. Прощання з артистом відбудеться 6 липня 2020 року об 11.00 в театрі. «Олександр Олексійович був гордістю … і авторитетом для всього колективу. Він прослужив в нашому театрі майже 70 років, за ці роки Олександр Петров жодного разу не змінив Театру Армії », – кажуть про нього колеги.Джерело

Наказ: Призначити Міхеїла Ніколозовича Саакашвілі Прем’єр-Міністром України. Ви Підтримуєте Рішення?



Ми, небайдужі громадяни України, в складні для країни часи, в умовах світової фінансової кризи, пропонуємо президенту України, Володимиру Олександровичу Зеленському, висунути кандидатом на пост прем’єр-міністра України Саакашвілі Міхеїла Ніколозович джерело