Експерти Атлантичної ради показали, як українських військових обстрілюють з території Росії. За допомогою методу геолокації також вдалося довести факти перекиду військової техніки.
Як приклад наводиться обстріл з-під Гуково в липні 2014-го. Місце, звідки стріляли Аналітики відстежили п’ять різних вогневих позицій з похибкою до трьохсот метрів і відстанню до цілі в межах п’ятнадцяти кілометрів. Кожна з вогневих позицій, за винятком Червонопартизанська, що знаходиться на території України поряд з кордоном, знаходилася на території Росії.
Місце влучання Показовим є і обстріл Амвросіївки 14 липня 2014-го. На супутникових знімках, зроблених 16 липня 2014-го, продемонстрована значна зона ураження артилерією на південь від міста Амвросіївка. Місце влучання “Було проаналізовано візуальне напрямок кожної з 330 воронок в цій зоні.
У середньому, траєкторія воронок була розрахована і визначена рівною 193,97 ° з південного заходу на південь (180° відповідає південь). При пошуку можливих вогневих позицій, відповідних цій траєкторії, була виявлена вогнева позиція в 14.6 км від межі зони обстрілу. Сліди вогню на цій позиції видно на супутниковій карті, зробленої 16 липня 2014-го. Вогнева позиція знаходиться на території Росії, на відстані близько 750 метрів від кордону поблизу хутора Селезньов (Росія) c координатами 47.63709, 38.469355″, – йдеться в доповіді. Місце, звідки стріляли Експерти також викрили фейковие повідомлення пропагандистських ЗМІ.
Агентство новин Ruptly опублікувало 28 липня 2014 відеозапис на YouTube під назвою “Україна: наслідки розгрому 72-ї мотострілецької бригади Свердловського ополченцями”. Місце влучання Аналізуючи супутникові фотознімки району, аналітики виділили 209 артилерійських воронок. Були визначені три основні траєкторії обстрілу. “Всі три траєкторії ясно вказують на вогневі позиції на території Росії.
Ці вогневі позиції безпосередньо пов’язані з військовим полігоном російської армії близько Павлівки та вогневої позицією меншого розміру поряд з селом Мале”, – зазначають експерти.
Також були показані полігони, які служать пунктами збору транспортується в Україну російського військового обладнання. На супутникових знімках видно прискорене будівництво і розширення цих навчальних полігонів.
Як приклад наводиться полігон “Кузьмінський” 20 жовтня 2013 року і 10 жовтня 2014-го. Нагадаємо, доповідь є результатом праці робочої групи Атлантичної ради, створеної для вивчення прямого військового вторгнення Росії в Україну. У його основу лягли обговорення з високопоставленими цивільними і військовими чиновниками в Києві і з журналістами-дослідниками в травні 2015 року. Також експерти їздили в східну Україну.
Джерело: http://patrioty.org.ua/