Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що наказ про розстріл учасників Революції Гідності на Майдані дав екс-президент Віктор Янукович.
"Янукович! А кому це не зрозуміло?", - підкреслив генпрокурор.
"Ще раз: якщо виходити з того, що існувала злочинна група, очолювана Віктором Януковичем, то вже не так важливо, в якій формі команди давалися - усній, письмовій, за яким ланцюжком передавалися, хто виступав виконавцем.
Спочатку слідство, на мій погляд, повинно було б піти цим шляхом: довести існування злочинного угруповання - раз, два - внутрішні зв'язки в цій групування, її фігурантів. Цього, на жаль, не сталося. Сьогодні ми, що можемо, відновлюємо, намагаємося якось звести воєдино. Сподіваюся, у нас вийде, і тоді всім фігурантам - від Януковича до останнього "тітушки" можна буде пред'явити статтю 255, там серйозна міра покарання передбачена - від 5 до 12", - відзначив Шокін.
"По кожному з персонажів - Азаров, Арбузов, Янукович, Клюєв та інші, за ним по всіх є і економічні справи.
Але, знову-таки, я б не став "розривати" їх з "майданівськими". Злочинна група це і є злочинна група, неважливо в якому напрямку вона діє. Одна і та ж банда ґвалтувала Україну як економічно, так і політично - придушувала потім мирний протест", - сказав він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екс-президент Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Ніколас Братз повідомив, що українські правоохоронці перешкоджали розслідувати злочини на Майдані.
Про це йдеться у звіті Міжнародної дорадчої групи (МДГ) при Раді Європи.
"Група доходить висновку, що розслідування, проведене на національному рівні, не задовольнило вимог Європейської Конвенції з прав людини.
Група повністю визнала складнощі, з якими зіштовхнулися органи влади після того як почали займатися розслідуванням у лютому минулого року. Але складнощі не можуть бути вибаченням будь-яких недоліків, це не є їх прямим результатом", - сказав він.
Братз повідомив, що силовики перешкоджали розслідувати злочини, які відбулись під час подій на Майдані.
"Ефективність розслідування залежала від тісної співпраці правоохоронних органів. Відсутність такої співпраці з боку ГПУ та двох інших органів (МВС та СБУ – ред.) мало дуже серйозний негативний вплив на ефективність розслідування. З нашої точки зору є серйозні підстави вважати, що ставлення МВС було не таким, що вело до співпраці, а в певних моментах навіть створювало перешкоди", - зазначив Братз.
Джерело: http://uapress.info/uk/