понеділок, квітня 13

Путіна чекає розвал РФ та три війни відразу – експерти


Президента Росії Володимира Путіна можуть чекати відразу три військових конфлікти, а його агресивна політика загрожує розвалом самої РФ.
Як повідомляють Патріоти України з посиланням на Апостроф, про це «Голосу Америки» заявив професор університету Джорджа Мейсона, екс-фахівець з СРСР Держдепартаменту США Марк Кац, який практично все життя займається дослідженнями Росії.
 Вчений нагадав, що перша Холодна війна обернулася розвалом СРСР. Нова, розпочата Путіним, на його думку, обернеться розвалом Росії, міжнародна політика якої – повний провал. За словами Каца, у Путіна кульгає логіка, тому його дії шкодять самій РФ. «Послухайте заяви Путіна. Захід у нього одночасно і слабкий, і страшна загроза Росії.
 Ці тези суперечать одна одній! А оскільки слово у Путіна не розходиться з ділом, від нього треба чекати і нової біди, і нових прорахунків, які і розвалять Росію », – зазначив учений. «У Путіна попереду може бути одночасно три конфлікти: в Україні, на Північному Кавказі і в Центральній Азії. І чим складніше буде ситуація, тим більше під ним буде хитатися крісло. Усередині Росії є сили, які чекають свого часу. Багато людей хочуть демократизації », – упевнений професор. Зовнішня політика Росії, з помпезними роз’їздами Путіна по світу і дорогою пропагандою – теж не приклад адекватності, вважає Кац. Далі заяв про братерство з черговим антиамериканським режимом або політичною силою справа не йде. Росія хоче заробляти на друзях, а вони – на ній. «Ну кому потрібен такий союзник, як прем’єр Греції Ципрас? Він не хоче повертати борги Європі.
 Хіба він щось дасть Росії? Якщо мета Путіна полягає в тому, щоб створити “Альянс ображених Заходом”, то він це може зробити. Але всі його члени захочуть реальних грошей », – зазначив Кац. Заробляти можна, звільнившись від корупції, побудувавши демократію. Проте вся політика Росії, навпаки, покликана зривати і реформи, і демократичні перетворення. Знайти друзів з таким підходом непросто, але слабких Росія взагалі не питає, додав він. У свою чергу, віце-президент аналітичного центру «Атлантична Рада» Деймон Вілсон пояснив ситуацію на прикладі Балкан: «Природно для Росії відстоювати економічні інтереси, розвивати культурні та історичні зв’язки.
 Але Росія зараз не має позитивної мети. Вона шукає слабкості, використовуючи для цього розвідку, фінансовані з Москви організації і православну церкву. А мета Росії – не дати країнам (таким, як Україна.- ред.) провести реформи, стати повноцінними європейськими державами, членами ЄС або НАТО. Вплив Росії використовується не на благо, а на шкоду». У Європі РФ має таку ж деструктивну програму. Гроші, підтримку з Москви отримують рухи, які виступають проти ЄС і США як таких, і ті, кого політологи називають фашистами. Професор Кац вважає – підтримуючи їх, Москва вигодовує своїх ворогів. «Це не сильно відрізняється від того, що Сталін робив в 1930-х роках, коли говорив німецьким комуністам співпрацювати з нацистами. Сталін вважав, що нацисти працюють в інтересах СРСР! Ми пам’ятаємо, чим це закінчилося.
 Подібні групи, прийшовши до влади, можуть повести себе не так, як хотіли б у Москві. Зараз вони шкодять Заходу, але лояльними до Путіна вони будуть тільки за гроші », – зазначив Кац. З Росією ніхто не хоче дружити задарма. У Єгипті – хочуть зброю. У Латинській Америці – теж знають свій «шкурний» інтерес. Розпіарена Кремлем група БРІКС, у складі якої Бразилія, Китай, Росія, Індія і Південна Африка, – теж не противага США і Європі, впевнені аналітики. «Проблема БРІКС – в тому, що два найбільших члена групи – Китай та Індія – не люблять один одного. Індія вважала, що Москва може врівноважити Китай, але тепер Пекін і Росія друзі – Індії від Москви більше немає користі!
 Всі ці розмови про БРІКС – просто показуха », – упевнений Кац. Але те, що Росія отримує відсіч він Індії або Венесуели, не означає нічого доброго для безпосередніх сусідів Москви. За ним Путін використовує випробувану тактику – шукає слабких і самотніх, а коли знайде – тисне. Вілсон зазначає – врятувати чи погубити таких може позиція Європи та США. «Росія відчуває, як далеко їй дозволять зайти. Коли отримує відсіч – починає думати про альтернативи. Згадаймо Крим: “зелені чоловічки” спочатку обережно випробовували реакцію України і Заходу. Її не було, тому послідувала анексія », – зазначає професор. Хижацьке, підступне поведінка Росії налаштовує проти неї всіх.
 Марк Кац вважає, що у зв’язку з цим в момент, коли в Росію прийде реальна криза державності, до якої і веде Путін, на боці Москви не буде нікого. «Путін так пихато думає, що він може Україна розчленувати, а з Росією такого не станеться. А я думаю, це не так. Росію може очікувати щось з Північного Кавказу, Татарстану. І різниця з Україною буде в тому, що на допомогу Росії ніхто не прийде », – упевнений учений. «Росія шукає поваги, але вважає повагу синонімом страху. Якщо вони хочуть віднадити сусідів від НАТО, їм варто було б бути лагідними по відношенню до них.
 Але росіянам таке і в голову не прийде. Вони ведуть себе як бандити, бо не вміють по-іншому. Вони досі не зрозуміли, що більше не є наддержавою, тому і поводяться так, викликаючи у когось страх, а у когось – сміх. Росіяни просто не знають, що для них самих краще », – резюмував Кац. Як повідомляв «Апостроф», раніше в Німеччині пояснили, чому Росія зараз не може повернутися в «Велику вісімку», звідки її фактично виключили після анексії Криму. 



Джерело: http://patrioty.org.ua/