Російський воєнний експерт Павло Фенгельгауер розкритикував зразок новітньої воєнної техніки, яким так гордиться Росія, - танк Т-14 «Армата».
За словами експерта, однією з найслабкіших сторін агрегату є те, що солдатам, які будуть знаходитися в ньому, страшенно незручно в кабіні. Заради того, щоб зробити танк меншим і біль мобільним, його розробники зробили кабіну екіпажу дуже малою. Настільки, що при пошкодженні машини, екіпаж не зможе вибратися на поверхню, щоб врятуватися.
«Погана ергономіка - давня російська традиція, яка виходить із того, що служба - це тягота, але в Т-14 і це, схоже, довели до межі: 7 травня під час генеральної репетиції параду танк Т-14 "Армата" мертво і надовго став на Червоній площі прямо навпроти Мавзолею. З машиною, до речі, все було в порядку - "відмовив" механік-водій, його замінив фахівець "Уралвагонзавода", завів і повів танк.
В дико здавлениму і незручному внутрішньому обсязі танків екіпаж швидко втрачає здатність адекватно керувати технікою, що очевидно сталося на Червоній площі», - заявив Фенгенгауер.
Другий міф, який розвінчує військовий експерт, - бойова міць. За його словами, російські розробники намагалися створити машину, яка зможе за технічними даними обігнати найближчих конкурентів – німецький танк «Леопард» та американський «Абрамс». Тому на «Армату» встановили гармату з керованим снарядом, яка може стріляти на віддаль в 5 км. Проте на заході ведеться щільна забудова, тому в стрілянині на таку відстань немає необхідності. В разі бойових дій, на переконання західних експертів, повністю вистачить потужності гармати на 2 км.
«Проте на Заході послідовно модернізували свій танковий парк: істотно зміцнювали броню, встановлювали БІОС і створили більш могутні бронебійні підкаліберні снаряди (БПС). У результаті сьогодні російські (радянські) танкові ПТУР 9М119М "Інвар" і 9М128 "Зеніт" з тандемними кумулятивними БЧ, а також БПС 3БМ42 "Манго", 3БМ32 "Вант", 3БМ48 "Свинець" - практично не в змозі пробити лобову броню сучасних західних танків (треба заходити збоку). У той же час сучасні західні БПС калібру 120 мм пробивають лобову вітчизняну броню на відстані в 2 км», - роз’яснює Фенгенгауер.
Намагаючись слідувати новітнім тенденціям, російські розробники Т-14 встановили на танках БІОС і бортовий радар, для виготовлення яких використовуються компоненти, які випускаються тільки на Заході. Вони можуть бути виведені з ладу західною електромагнітною зброєю.
В результаті БІОС зависне, а радар і сенсори вийдуть з ладу. Танк воюватиме наосліп, тому стане непридатним для використання на полі бою.
«У результаті, як це регулярно виходить у Росії, з'явився не танк майбутнього, а виродок, де на одній платформі недоречно злиті передові і відсталі технології. Типова російська химера, наворочена, дико дорога і в цілому марна. Начебто "Марусі" для "Формули-1". Основна стратегічна мета майже всіх подібних інновацій - освоєння бюджету», - доходить висновку воєнний експерт.
До слова, Павло Фенгенгауер – не єдиний в Росії, хто розкритикував танк Т-14 «Армата». Військові експерти побачили в ньому безліч мінусів. Зокрема, в конструкції «Армати» використовується папір та дріт. А ще прототип суперсучасної російської «Армати» вже більше чверть століття ржавіє на звалищі в США.
Джерело: http://uapress.info/uk/