У п’ятницю іноземна преса пише про інтерес Китаю до французьких кораблів класу "Містраль", прохання балтійських країн розмістити у них контингент НАТО, а також скорочення британської армії.
Опублікована британцями доповідь вказує на те, що скорочення оборонного бюджету ставлять Лондон у таку позицію, коли країна не зможе виконувати свої зобов’язання перед союзниками в Європі, вважають журналісти.
Доповідь також відзначає загальне зниження боєздатності багатьох європейських армій, зокрема в контексті скорочення танкових військ на континенті.
Франція як новий союзник
Портал Euobserver підхоплює цю думку і зазначає, що військові скорочення у Великобританії не на жарт турбують США.
На думку видання, через скорочення фінансування найбільший союзник США може опинитися з найменшою за останні 250 армією і зменшити загальні видатки на військо нижче за рекомендовані в НАТО 2% ВВП.
На фоні британських скорочень, Франція минулого тижня заявила про багатомільярдні вливання у свою армію та збільшення глобальної військової присутності.
На думку порталу, за такого розвитку подій, Франція має всі шанси зайняти місце найбільшого військового європейського партнера США, особливо беручи до уваги її роль у боротьбі з угрупованням "Ісламська держава".
Рекламний візит
Видання Washington Times пише, що візит французької військової флотилії до Шанхаю породив цілу хвилю спекуляцій щодо того, що може означати цей несподіваний візит.
Головну увагу привертав вибір флагмана флотилії - Dixmude, авіаносець класу "Містраль".
Китай дуже хоче отримати корабель такого класу, а Франція нещодавно збудувала аж два для Росії, але потім призупинила контракт на постачання через події в Україні.
Це викликало спекуляції щодо подальшої долі кораблів і нового потенційного покупця.
На думку видання, візит корабля цього класу до китайського порту дає можливість китайським військовим та експертам оцінити корабель і вирішити, чи хочуть вони придбати два авіаносці, що призначалися для Москви.
Прохання про захист
Irish Times розмірковує про прохання балтійських країн розмістити на їх території постійний контингент НАТО.
За словами видання, Москва різко відреагувала на нього, заявивши, що за цим стоїть радше внутрішня політика, ніж реальна зовнішня загроза.
Тим не менш, пише видання, країни Балтії не на жарт стурбовані подіями в Україні та гібридною війною, в якій звинувачують Росію.
Також у регіоні стурбовані різким зростанням кількості російських літаків та човнів, хоча Росія відкидає ці звинувачення, зазначаючи, що і НАТО значно збільшило присутність в регіоні.
Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС
Джерело: http://www.bbc.co.uk/