Росіяни в черговий раз довели, що останнім часом вони краще вміють красти, ніж робити щось самостійно.
Роботи по цій машині почалися в Харкові на початку 80-х років минулого століття. Наприкінці 80-х з’явилися перші, досить сирі, дослідні зразки. У перебігу 90-х, не дивлячись на майже повну відсутність фінансування, роботи по цій машині тривали. Далі інформація по цій машині не попадалася, невідомо, на якій стадії готовності вона перебуває зараз. Цілком можливо, що роботи з нею не припинені, а просто засекречені, і ми все ж побачимо український танк четвертого покоління.
З тих ТТХ, які попалися по цій машині, відомо, що на неї планувалася встановити 152 мм гармату (до речі, в Україні розроблена і демонструється на різних виставках 152 мм танкова гармата) в безлюдній башті. Боєкомплект повинен був скласти 34 снаряда. Танк мав бути оснащений найсучаснішою комбінованою багатошаровою бронею, і природно, динамічним захистом. На танку також, скоріше всього, мав бути встановлений комплекс активного захисту і радіоелектронного придушення – «Штора».
За тими даними, які попалися в мережі, на Молоті встановлювався 1500 сильний дизель, скоріше всього форсований варіант дизеля 6ТД. Схоже, що хвалена “Армата” – жалюгідна спроба РФ створити цей танк. Ну, а по доблесним танкобудівникам з Уралу поки є тільки новина від Альфа-Банку. Альфа-банк повідомив кредиторів Уралвагонзавода про намір звернутися до суду із заявою про банкрутство. Раніше банк уже подавав проти заводу позови, вимагаючи від корпорації розплатитися за боргами дочірньої компанії.
Джерело: http://patrioty.org.ua/