субота, липня 4

Кому війна, кому і мати рідна: розкрито схему спільного бізнесу бійців АТО і терористів


Частина бійців АТО заробляє на спільному з бойовиками контрабандному бізнесі. Деякі українські військові в зоні АТО ведуть нелегальну торгівлю з бойовиками через лінію розмежування.
 Це стверджує Володимир Мартин у своїй статті для ZN.UA. Як приклад він наводить схему торгівлі поблизу Станиці Лугансьої. Хоча в цій місцевості майже щодоби проходять перестрілки, в період затишшя співробітники міліцейського батальйону "Чернігів" домовилися з бойовиками про ведення спільного бізнесу, - запевняє Мартін.
 "У результаті таких домовленостей вантажівки з продуктами, які за документами призначалися для торгових точок Станиці, у супроводі міліції серед ночі під'їжджали до напівзруйнованому мосту, рух через який офіційно закрито. Весь товар вивантажуються на українській стороні, а далі носильники з числа місцевих жителів (так звані "мурашки") переносили його через напівзруйнований міст на протилежний берег", - йдеться в його статті. Таким чином, за ніч переправлялось декілька десятків тонн товарів, які потім продають в декілька разів дорожче в окупованому Луганську.
 Командування підрозділів Збройних сил України, що дислокується у Станиці, мовчало, оскільки теж отримувало свою частку, - стверджує Мартін. Наприкінці весни під час планової ротації у Станиці Луганській заїхала нова військова бригада - 128-а із Закарпаття, яка деякий час принципово відмовлялася вести бізнес із бойовиками. "На жаль, ця принциповість не витримала випробування часом, вона протрималася лише декілька тижнів, до узгодження відсотка по комерції", - наголошується в статті. Кінець цій схемі прийшов 16 червня.

Тоді підрозділ, "що має певне відношення до СБУ", затримав у Станиці Луганській вісім вантажівок із алкоголем і продуктами, які рухалися в сторону передової. "Одразу після затримання вантажівок місце дислокації наближеного до СБУ підрозділу оточили бійці "Чернігова" і 128-ї бригади (останні навіть приїхали на своїй бронетехніці), які вимагали відпустити вантаж. Словесні протистояння ледь не переросли у збройний, і тільки коли на місце прибув викликаний із Новоайдару силовий підрозділ СБУ, сторони розійшлися мирно", - розповідає автор.
 Після гучного скандалу "Чернігів" вивели з Луганської області, нелегальні переправлення вантажу через міст припинилося. "Однак якщо врахувати той факт, що військова бригада прибула в Станицю із західної області, яка межує з чотирма країнами ЄС (бізнес на контрабанді тут успішно проводять представники всіх силових структур), можна не сумніватися - комерційне затишшя з "ЛНР" має лише тимчасовий характер", - припускає Мартін.