вівторок, липня 21

Путін намагається залишити Крим Росії: Кремль придумав три варіанти


У Путіна розробили три варіанти того, щоб залишити Росії анексований Крим. Путін намагається залишити Крим Росії: Кремль придумав три варіанти Росія і її президент Володимир Путін відчувають проблеми з-за анексії Криму, у зв'язку з чим намагаються легалізувати його і домогтися визнання "законності" захоплення півострова з боку України та світового співтовариства. 

 Для досягнення цієї мети в Кремлі розробили три сценарії дій. Про це пише старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк.

"У російських політичних та експертних колах питання про будь-яку зміну статусу Криму або повернення його під український суверенітет не розглядається навіть гіпотетично. Тому будь-яке обговорення проблеми статусу Криму на міжнародних майданчиках сприймається російською стороною дуже болісно і негативно. Протягом більш ніж року Кремль за допомогою війни на Донбасі намагається змістити на другий план українську та міжнародну увагу і, таким чином, тимчасово закрити "кримське питання". Але в Москві розуміють, що Крим завжди буде дестабілізуючим фактором, по суті — замороженим конфліктом, і без легалізації його статусу не обійтися", — зазначає експерт. За його словами, для вирішення питання " російськими урядовими аналітиками і експертами опрацьовувалися різні стратегії врегулювання.
 Частина з цих варіантів тільки обговорюється в інтелектуальному середовищі, а деякі з них вже були безуспішно апробовані. Кожен з цих варіантів передбачає нормалізацію відносин Росії із Заходом за рахунок українських інтересів". Також Октисюк назвав три кремлівських сценарія: "Перший сценарій. "Донбас в обмін на Крим" За задумом кремлівських стратегів, "територіальна цілісність України в посткримських кордонах" є найоптимальнішим варіантом вирішення конфлікту для РФ і Заходу. Кремль повертає Донбас на правах широкої децентралізації, зливає бойовиків і "Новоросію" в обмін на офіційну відмову київської влади від Криму. Захід, в свою чергу, обмежує, а потім і зовсім знімає з російської економіки санкції. Москва йде на компроміси з інших важливих питань, в першу чергу по Ірану і Сирії. Таким чином, знімаються міжнародна напруженість і загроза нової світової війни, а Росія зберігає своє обличчя і виходить з цього конфлікту з мінімальними репутаційними і фінансовими втратами.


Другий сценарій. "Економічний пакет в обмін на Крим" Другий пакет розглядався як додаток до першого і включав в себе комплекс економічних і стабілізаційних заходів. Росія виплачує грошову компенсацію за кримську промисловість, інфраструктуру, а також повертає Києву захоплені під час анексії кораблі та інші військово-технічні об'єкти. Російський уряд навіть готовий списати Україні борги часів Віктора Януковича. Крім того, передбачалися 30-відсоткова знижка на газ для українських підприємств та створення російсько-українського фонду реконструкції та відновлення знищеної промисловості на сході України. Третій сценарій. "Проведення повторного референдуму" На реалізацію цього сценарію Москва кидає всі свої фінансові й дипломатичні зусилля.
 У Кремлі вважають, що повторний референдум в Криму — це легальний привід для ЄС і США змиритися з Кримом і відновити конструктивні відносини з Росією. Такого роду інформаційні вкидання виникають від імені колишніх європейських функціонерів чи бюрократів, які мають дуже тісні зв'язки з російським керівництвом. Наприклад, щодо повторного референдуму висловився колишній президент Франції у 1974-1981 роках Валері Жискар Д'естен: "Оскільки референдум в Криму був дещо "імпровізованим", то в розумний строк, років через два-три, слід влаштувати волевиявлення з класичними міжнародними гарантіями, щоб дізнатися, чого хочуть жителі Криму". 






Джерело: https://ukr.media/