пʼятницю, серпня 7

Україна готує план оборони: Експерти про можливий наступ на Донбас


РФ буде чекати місцевих виборів, щоб не зірвати їх на Донбасі, адже там, швидше за все, їх виграють проросійські сили. Експерти оцінювали ризики наступу РФ на Донбасі.
 Президенту РФ Володимиру Путіну не потрібен статус агресора перед розглядом на Генасамблеї ООН питання про трибунал щодо збитого “Боїнга”, тому очікувати наступу російської армії на Донбасі поки що не слід. Таку думку висловив військовий експерт групи “Інформаційний спротив” Юрій Карін в коментарі виданню Сегодня, повідомляють Патріоти України. “Нам треба чітко визначити план посилення оборони на випадок ескалації конфлікту”, – сказав президент. Карін вважає, що до слів Порошенка слід прислухатися. “Йому на стіл лягають дані відразу з декількох відомств. Я не думаю, що він даремно наводить паніку, – зазначив експерт.

– Протягом трьох місяців бойовики сформували на Донбасі ударні групи. Вони в будь-який момент можуть переодягнути своїх солдатів в українську форму, здійснити обстріл на камеру російського ТБ, показати це світу і піти зачищати України від “фашистів”. А от експерт Антон Михненко вважає, що панікувати не варто: “Путін зараз затиснутий в лещатах і змушений підвищувати ставки, використовуючи Донбас. З одного боку – йому загрожує переворот всередині країни, бо росіяни не зрозуміють, якщо він раптово піде з Донбасу, а з іншого – можливість створення трибуналу по Боїнгу”.
 Крім того, експерти впевнені: ескалація конфлікту не призведе до створення сухопутного коридору в Крим чи захоплення території так званого “русского мира”. “Коридор в Крим створити не так просто. Яким він повинен бути по ширині, щоб він не прострілювався? У ЗСУ є озброєння, яке б’є на велику відстань. Крім того, на шляху до Криму – півмільйонний Маріуполь, який з наскоку не візьмеш. Можливий наступ на окремих напрямках, але не повномасштабний, а лише гра м’язами для посилення позиції у політичних торгах”, – вважає Карін. Михненко також вважає, що поки бойовикам необхідно закріпитися на Донбасі. “У короткостроковій перспективі сепаратистам потрібен повноцінний доступ до моря і можливість використовувати електроенергію і аеропорт. Море – це Маріуполь, аеропорт – це Донецьк, ПЕК – це вся Донецька область.


А говорити про довгострокову перспективу складно: вона залежить від політичних чинників і від того, що прийде Путіну в голову”, – зазначив Михненко. Є у РФ і ще одна причина вичікувати. “РФ буде чекати місцевих виборів, щоб не зірвати їх на Донбасі. Якщо вона почне наступ, Київ отримає цілком легітимний привід оголосити їх недійсними, але ж там, швидше за все, виграють проросійські сили”, – каже політолог Вадим Карасьов. А ось те, що російська економіка значно прогинається під західними санкціями, на військовій машині РФ поки не відбивається: “Не думаю, що нові санкції зупинять ескалацію. Наприклад, після санкцій, які були введені в минулому році, ми бачили ескалацію у Дебальцеві”, – зазначив політолог Володимир Фесенко. 





Джерело: http://patrioty.org.ua/