На відміну від Хрущова, який теж поставив світ на межу світової війни під час карибської кризи, але був більш відповідальним, дії сьогоднішнього господаря Кремля передбачити майже неможливо через спонтанність його поведінки.
Через дії Росії, в тому числі, у Сирії, світ зараз дуже близький до Третьої світової війни. Один з найбільш ризикованих моментів - спонтанність дій Володимира Путіна. Про це заявив в інтерв'ю Апострофу український історик Ярослав Грицак, повідомляють Патріоти України.
Про загрозу дій РФ в Сирії
Політика Російської Федерації ставить світ під загрозу нової світової війни. Це реальна, а не перебільшена загроза.
Тут можна звернутися до досвіду Першої світової війни. Вона, якщо можна так сказати, сталася через помилку. Тому що більшість сторін, які брали участь у цьому конфлікті, не думали, що він переросте у всесвітнє протистояння.
Вони думали, що все обмежиться локальним конфліктом, регіональною війною, яка швидко закінчиться, і всі повернуться додому з перемогою до Різдва. Це образ, який називають sleepwalkers (англ. Сновиди, - ред) ...
Більшість країн "увійшли" в цей конфлікт як сновиди, не надаючи собі звіту в тому, що вони роблять. Подібне відбувається і зараз, особливо в наш час "глобальної глобалізації", коли регіональний конфлікт легко може стати світовим.
Про Путіна та історичні паралелі
Світ ще ніколи не був такий близький до Третьої світової війни після Карибської кризи (1962 р., - ред). Якщо пам'ятаєте, тоді Хрущов таємно перекидав ядерні ракети на Кубу, у зв'язку з чим виникла загроза ядерної війни між СРСР і США.
Єдина різниця у всьому цьому полягає в тому, що Хрущов, що б про нього не говорили, був більш відповідальним лідером, ніж Путін. Дії нинішнього глави Кремля дуже складно передбачити. Таке враження, що він приймає рішення спонтанно.
Джерело: http://patrioty.org.ua/