Канада розглядає можливість участі у реформі пенітенціарної системи України шляхом реконструкції кількох в'язниць у країні, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на міністра юстиції України Павла Петренка.
"Я запропонував до співпраці проект реформи українських в'язниць, і вони взяли його в роботу" - зазначив він.
Поряд з цим Петренко зауважив, що перемовини про участь у пілотному проекті із ремонту українських в'язниць ведуться також із Норвегією та Великобританією. "Норвегія зараз відпрацьовує з нами обрання пілотної області, де за рахунок власних коштів реконструює усі колонії і побудує систему апробації. Такі само переговори ми ведемо з Великобританією" - сказав він.
При цьому Петренко підкреслив, що звернувся до канадської влади також із запитом на отримання технічної документації сучасних закладів обмеження волі. "Ми розуміємо, що виділення технічної допомоги потребує кількох місяців планування та бюджетування, тому спершу попросили у них проекти і технічну документацію нових в'язниць", - зауважив він.
Петренко пояснив, що це дозволить значно пришвидшити виконання плану із перенесення СІЗО з центру українських міст.
"Таким чином вже на етапі оголошення конкурсу ми надамо потенційним інвесторам усі технічні вимоги, що висуваємо до СІЗО. Наші іноземні партнери можуть надати документацію готового проекту СІЗО дуже швидко і без виділення фінансового ресурсу", - наголосив він.
Окрім цього Петренко висловив сподівання на візит міністра юстиції Канади до України, під час якого вдасться обговорити деталі майбутньої співпраці. "Якщо міністр юстиції прийме запрошення, то ми в Україні більше детально обговоримо цей вірогідний новий проект співпраці", - резюмував він.
Як повідомлялося раніше, у цьому році фінансування роботи українських пенітенціарних установ було збільшено на 546 млн грн – до 3,33 млрд грн.
За даними ДПтСУ, наразі в українських в'язницях перебувають 70 тис. осіб.
Україна втратила контроль над 29 установами ДПтСУ в окупованих районах Донецької і Луганської областей.
Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 7 жовтня 2015 р. №1066-р "Деякі питання реформування системи функціонування установ виконання покарань і слідчих ізоляторів", Державна пенітенціарна служба України має розробити і затвердити план заходів з ліквідації Чернівецької установи виконання покарань (№33). Також, згідно з цим розпорядженням, Міністерство юстиції у двомісячний термін має внести пропозиції про доцільність перенесення деяких інших слідчих ізоляторів, зокрема установ Києва, Львова, Одеси та Хмельницького.