ЦІКАВІ ФАКТИ

вівторок, березня 8

У НІДЕРЛАНДАХ ОБІЦЯЮТЬ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ НАЗВАТИ ТОЧНЕ МІСЦЕ ЗАПУСКУ РАКЕТИ, ЯКА ЗБИЛА MH17

Голландське розслідування раніше дійшло висновку, що літак був збитий ракетою "земля-повітря" Найближчим часом буде назване точне місце запуску ракети, яка знищила літак рейсу MH17 над Донбасом. 
Як пише Радіо свобода, про це повідомив голландський прокурор Фред Вестербеке, який очолює міжнародну групу з розслідування катастрофи літака.
За його словами, слідчі отримали всю необхідну їм інформацію зі США. Проте він не знає, коли буде завершене кримінальне розслідування в цілому. Але він пообіцяв зробити це "настільки швидко, наскільки це можливо з огляду на відчай серед родин (загиблих)". Читайте також: Путін і Шойгу відповідальні за доставку "Бука", який знищив рейс MH17. Доповідь Bellingcat Повідомляється, що голландське розслідування раніше дійшло висновку, що літак був збитий ракетою "земля-повітря" із зенітно-ракетного комплексу "Бук" радянської конструкції. Читайте також: Україна досі не отримала запит від Нідерландів на дані радарів щодо збитого MH17 Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

 14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і заблокували документ. 13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно із документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями.
Під час оприлюднення технічних висновків журналістам та родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній. Своєю чергою, українські спеціалісти заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію та встановила межу в 10 кілометрів.
Джерело: : http://tsn.ua