Сторони конфлікту в Нагірному Карабасі повідомляють про продовження бойових дій у сепаратистському регіоні Азербайджану.
Сообщает: http://www.radiosvoboda.org/
Речник міністерства оборони Вірменії Арцрун Ованесян цитує на своїй сторінці у Facebook повідомлення «армії оборони Нагірного Карабаху», згідно з яким уночі 4 квітня азербайджанська сторона продовжила мінометні та артилерійські обстріли передових позицій і вірменських населених пунктів уздовж усієї лінії зіткнення. Особливо інтенсивний обстріл із застосуванням ракетних систем залпового вогню «Град» та 152-міліметрової артилерії, за цим повідомленням, розпочався о 7:00 за місцевим часом на південно-східному і північно-східному напрямках.
Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 етнічних вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Влада Азербайджану заявила про 12 загиблих солдатів і одного цивільного.
3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.
Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей.
Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.