Лідери громад звернулися до громадськості України з відкритим листом. Лідери 29 громад і громадських єврейських організацій через спроби спотворення історії України звернулися до громадськості країни з відкритим листом.
“Ми хочемо висловити серйозну стурбованість і висловити недовіру наполегливим спробам спотворення нашої спільної історії, які останнім часом робляться активістами під егідою Українського інституту національної пам’яті (УІНП).Сообщает http://www.unn24.com.ua/
Це стосується, зокрема, безвідповідальних дій УІНП та його керівництва, які за допомогою інших органів і організацій, низки ЗМІ, наукових інституцій, намагаються стерти з нашої спільної історії трагічні сторінки, пов’язані з антисемітською діяльністю Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА) і її лідерів”, – йдеться в зверненні.“Антисемітська спрямованість цієї діяльності сприяла загибелі тисяч українських євреїв і є доведеним історичним фактом, підтвердженим тисячами свідчень, документів, досліджень. І ми, українські євреї, як народ потерпілий, в тому числі від діяльності ОУН і УПА, також добре знаємо ці факти”, – зазначається в листі.
У громадах вважають, що спроби переписати історію, замовчування і заперечення антисемітської ідеології і практики цих організацій є нічим іншим, як образою пам’яті понад одного мільйона євреїв, знищених в Україні нацистами і місцевими колаборантами, і, більше того, запереченням Голокосту.
“Це стосується також і перейменування вулиць іменами людей, котрі викликають здригання не тільки у євреїв, а й багатьох інших народів світу. Ми вважаємо недоречними рішення Київської міської ради перейменувати один з проспектів ім’ям Степана Бандера і існуючий план про перейменування однієї з вулиць іменем Романа Шухевича”, – йдеться в повідомленні.
Автори листа звертаються до Верховної ради, Київської міської ради, урядових, національних і міжнародних інституцій з проханням сприяти збереженню міжнаціонального миру в Україні.
“Викликає стурбованість і той факт, що Україна, незважаючи на численні запрошення держав-членів і звернення громадськості, досі відмовляється стати членом Міжнародного альянсу пам’яті Голокосту і залишається однією з небагатьох країн у Європі, які не вступили до Альянсу.