понеділок, вересня 12

Верховна Рада дозволила жінкам йти на пенсію в 55 років

Народні депутати підтримали закон №1086 про внесення змін до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо удосконалення пенсійного забезпечення).Закон підтримали 256 нардепів. Сообщает https://ukr.media/ukrain/

Герой України Юрій Шухевич ініціював розгляд законопроекту, що дозволяє жінкам України йти на пенсію не в 60 років, а в 55 років.

Про це він попросив під час виступу у Верховній Раді.

На його думку, змушувати працювати жінок до 60 років «соромно».

Законом пропонується продовжити до 1 січня 2022 право на достроковий вихід на пенсію за віком жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

«У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію», – зазначено в проекті.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

«За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв», – йдеться в законі.

Ініціативу Шухевича підтримали більшість нардепів. Так, Олександра Кужель запропонували пенсійну реформу.

«Жінки після 45 років просто не можуть знайти роботу. Ідіть тоді всі з роботи і звільніть місця для жінок України. А хто буде народжувати, коли ви ставите стаж 30 років?», – обурилася політик.