неділя, вересня 11

Против Ющенко открыли дело

Супруга президента Виктора Ющенко Екатерина на своей странице в Фейсбук сообщила, что в отношении ее Фонда. собиравшего деньги на строительство "Больницы будущего" открыто уголовное производство.
Она рассказала, чем и как занимался Фонд, о том, что они пережили 14 проверок, а нынче дело завели по заявлению некой общественной организации из Херсона, которую, по ее словам, возглавляют сепаратисты, пытавшиеся ранее создать ХНР по подобию ЛДНР. Сообщает http://real-vin.com/

Вот, что пишет Екатерина Ющенко:
Це важливо, дочитайте, будь ласка до кінця.
10 років тому мій благодійний фонд почав проект будівництва дитячої лікарні державного рівня – «Дитяча лікарня майбутнього». Думаю, немає потреби пояснювати, чому ми почали це робити. Як і більшість громадян України, я була шокована тим, що наша країна не може належним чином дбати про тих, хто найбільше потребує допомоги – хворих дітей. Лікарня, яку ми хотіли побудувати, не була якоюсь нездійсненною мрією – це було те, що доступно сьогодні у будь-якій цивілізованій країні.
На жаль, через численні політичні, бюрократичні та інші причини ми не завершили створення великої лікарні. Ми неодноразово звітували щодо збору і використання благодійних коштів. На проект було зібрано 100 мільйонів гривень, а витрачено на його реалізацію – 170 мільйонів. Кошти і нараховані на них відсотки були вкладені у розробку архітектурного проекту, який отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи; підготовку земельної ділянки до будівництва, організацію стажування за кордоном для сотень українських медиків. Ми закупили сучасну хірургічну установку в Національний інститут раку, придбали вкрай необхідне обладнання для виходжування новонароджених в Інститут педіатрії, акушерства і гінекології та багато різного устаткування в інші дитячі лікарні України. Обладнання працює вже понад 5 років і щодня рятує українських дітей. Тисячі дітей отримали життя, їхні батьки – радість і втіху, а мільйони українських благодійників, які долучилися до проекту «Дитяча лікарня майбутнього», мали б тішитися з того, що саме завдяки їхній, навіть найменшій допомозі таке диво, як повернення маленької людини до життя, стало можливим.
Та ні. Мій фонд постійно зазнає нападок через те, що велика лікарня досі не створена. Левова частка тих, хто цькує нас, – це люди, які не дали на лікарню ні копійки, ненавидять нашу родину або «діячі», які хочуть заробити на цій темі додатковий політичний капітал. За минулі 5 років ми пережили 14 перевірок – це були СБУ, КРУ, Генеральна прокуратура, Податкова адміністрація, міліція. Жодна з перевірок не виявила нічого протизаконного у діях нашого фонду, жоден зі слідчих не знайшов навіть натяк на розкрадання, привласнення, нецільове використання зібраних благодійних коштів.
Отже, повідомляю вам, проти нас знову відкрито справу. Цього разу кримінальне провадження.
Далі я розкажу дуже цікаву річ. Зауважте: справу проти нас відкрили не тому, що фонд якось неправильно використовував державні кошти – держава не дала на цей проект ні копійки. І не тому, що якось не так спрямували приватні благодійні внески – усі донори знають, на що були використані їх гроші, і жоден з них не скаржився.
А тому, що правоохоронні органи отримали звернення від однієї дуже цікавої організації.
Ця організація називається «Громадська безпека та розвиток». Вона зареєстрована у листопаді 2015 року у місті Херсон. Раніше це об’єднання мало назву «Нове слов’янське покоління». Його представляють відкриті сепаратисти, які кілька років тому хотіли створити сепаратистську «Херсонську народну республіку».