понеділок, вересня 12

Оптична ілюзія змусила користувачів мережі повірити у відьом

Користувачі мережі активно обговорюють оптичну ілюзію Ніньє.

Яку опублікував в Twitter користувач під ніком Уїлл Керслейк (Will Kerslake). Сообщает УкрМедіаЗа його словами, на картинці намальовані 12 чорних точок, які «людський мозок не здатний сприйняти одночасно». Керслейк пропонує користувачам соцмережі спробувати побачити всі точки разом.

Більшість юзерів прийшли до висновку, що одночасно розгледіти 12 чорних точок неможливо — видно лише три або чотири точки. Однак деяким користувачам, судячи з коментарів, вдалося «перемогти» оптичну ілюзію: одні вдалися до вживання алкоголю, інші звернулися за допомогою до потойбічних сил. «Моя дружина змогла розглянути всі 12 точок. Мені здається, що вона відьма!» — заявив один з користувачів Twitter.

Пост з «12 чорними крапками» набрав понад 12 тисяч ретвітів і 10 тисяч лайків.

Згасаюча ілюзія Ніньє — одна з різновидів «сітки Германа», оптичної ілюзії, виявленої німецьким фізіологом Людимаром Германом в 1870 році.

Подібні ілюзії відбуваються з-за латерального гальмування в сітківці: одні очні рецептори викликають роздратування у які знаходяться по сусідству, що призводить до того, що людське око перестає бачити повну картину, або починає сприймати те, чого не існує.