пʼятниця, вересня 2

Прием обычного душа может вызвать ОЧЕНЬ серьезную болезнь…Мурашки по коже!

Вчені з Університету Ланкастера виявили, що звичайний прийом душу може викликати важку хворобу Крона.
Сообщает http://www.akcent.info


Повідомляє http://perelaznews.blogspot.com/


Виявилося, що небезпечні бактерії живуть в одному з кожних 10 санвузлів.

На думку дослідників, шкідливі бактерії, які живуть у ванних кімнатах, здатні виступити в ролі своєрідного спускового гачка хвороби Крона – хронічного неспецифічного гранульоматозного запалення шлунково-кишкового тракту. Тому приймаючи душ потрібно включити воду й почекати кілька десятків секунд перед тим, як обливатися. За цей час небезпечні патогени можуть змитися.

Йдеться про бактерії mycobacterium avium subspecies paratuberculosis, які викликають хворобу Джона – хронічний гранулематозний ентерит у тварин і особливо у великої рогатої худоби. Ці ж бактерії пов’язані з початком розвитку хвороби Крона в людини. За вибіркової перевірки ванних кімнат по всій Великобританії дослідники виявили присутність цих бактерій в кожному 10-му душі. Виявилося також, що бактерії живуть в краплях річкової води, які здуваються вітром.

“Ми вперше виявили ці бактерії у ванних кімнатах, – говорить автор дослідження професор Роджер Пікап. – Вони проходять через водопровідну систему і разом з іншими мікроорганізмами формують біоплівку в душових трубах, потім ростуть і вимиваються разом з водою з душу прямо на людину. Тому ми настійно рекомендуємо включати душ на 30-40 секунд, не встаючи при цьому в кабінку, щоб дати можливість змити ці бактерії. Особливо актуально це для тих ванних кімнат, якими не користувалися тривалий час”.