ЦІКАВІ ФАКТИ

неділя, квітня 26

Україна посилює правила переказу грошей: з 28 квітня отримувати гроші на карту буде складніше - кого торкнеться

Перекласти великі суми грошей і при цьому залишитися інкогніто - такі операції стануть в Україні абсолютно неможливими. З 28 квітня вступають в силу нові правила грошових переказів, що стосуються операцій на суму понад 5 тисяч гривень.
Такий переклад можна буде зробити тільки після ідентифікації за допомогою банківської карти в терміналі, чи, показавши паспорт, в касі банку. Тому небанківські установи не зможуть брати невстановлених осіб. Такий переклад може бути заблокований банком до з'ясування осіб відправника і одержувача, йдеться в матеріалі  "Обозревателя"

Якщо ж відбувається операція з сумами від 400 тисяч гривень, навіть якщо вона розбита на частини, то банк згідно з новими правилами може зажадати від людини, що здійснює таку операцію, надати документальні підтвердження походження цієї суми: податкову декларацію, договору тощо.

"Отже, з 28 квітня без підтвердження своєї особи можна буде перевести тільки до 5 тисяч гривень.

Для тих, хто постійно відправляв гроші і не хотів "світитися", тепер буде потрібно ідентифікація ", - розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Експерти відзначають, що такі правила - норма для більшості європейських країн, і мета такої норми - нульова толерантність до тіньової економіки, яка, крім всіх інших проблем від неї, невигідна і для банківської системи.

Тіньові обороти - це вимивання з банків величезних сум, дестабілізація роботи фінансової системи країни, неможливість забезпечити нормальне функціонування економіки.

Експерти відзначають, що способів "відмивання" грошей і виведення їх в тінь безліч. Зокрема, це операції з іноземною валютою, коли під час операції в останній момент розрахунки в доларах змінюють розрахунки у валюті іншої країни, тим самим обманюючи валютний контроль.

Також за допомогою операцій за допомогою "ланцюжка" фірм безготівкові гроші переводять в так званий "чорний нал": одне з "ланок" цієї "ланцюжка" знімає гроші нібито для виплати зарплати або матеріальної допомоги, і таким чином "випаровуються" мільйони.

Є і способи обману держави: наприклад, компанія-переможець тендеру знімає частину отриманих нею бюджетних грошей нібито для виплат все тих же зарплат і матеріальної допомоги, а потім оголошує себе банкрутом. І чиновники за допомогою фіктивних схем збагачуються на величезні суми, стаючи "липовими" акціонерами різних компаній, а потім "продаючи" свої акції.

А часто гроші, проходячи через "ланцюжок" з платників і одержувачів, прямо або опосередковано пов'язаних з однією людиною або групою людей, просто на якомусь етапі "випаровуються".

І у всіх цих схемах задіяні знеособлені операції з переказу величезних сум грошей. Саме такі операції Нацбанк і хоче прибрати з українського фінансового ринку.

Відзначається, що нові правила не торкнуться, коли відбувається розрахунок за оплату комуналки, штрафів та податків. А також інших обов'язкових зборів і платежів (незалежно від суми), а також на кредити в сумі до 30 тис. Грн;

Чи не поширюється це посилення на переклади для оплати товарів і послуг, здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переклад (незалежно від суми).

Крім того, дане нововведення не стосується перекладів готівки в межах України на суму до 5 тисяч гривень , а також зняття коштів зі свого рахунку.

Нагадаємо, агентство Fitch Ratings спрогнозувало,  наскільки знизиться гривня до долара в 2020 році . Експерти не виключають, що в порівнянні з минулим 2019 роком долар виросте на 25%.

Також повідомлялося, що ситуація з коронавірусів вплине на економіку України . Експерти допускають, що карантин затягнеться, і для української економіки "час ікс" може наступити вже влітку.