ЦІКАВІ ФАКТИ

неділя, квітня 26

Шмигаль в ауті! Смешко зробив термінове звернення. Ніяких більше обіцянок


Уряд повинен презентувати секторальну економічну стратегію, а не робити голослівні політичні заяви – Ігор Смешко

Уряд України мусить презентувати суспільству секторальну стратегію у сфері економіки. Її мета – забезпечити гідний європейський рівень життя громадян, соціальні гарантії і захист від внутрішніх та зовнішніх ворогів. Зі світової кризи влада повинна зробити головний висновок – потрібне стратегічне регулювання економічної сфери, спрямоване на кінцеве виготовлення товарів з високою якістю.джерело



Про це повідомив лідер політичної партії «Сила і Честь», триразовий голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, екс-голова Служби безпеки України доктор технічних наук і професор Ігор Смешко.

«Нонсенсом з точки зору Конституції є той факт, що парламентом досі не затверджена програма дій уряду. А критерієм діяльності будь-якого Уряду і політичних сил, які його формують, мають бути п’ять основних показників. Перший – економіка, другий – культура, наука і освіта, третій – армія, четвертий – охорона здоров’я і п’ятий – екологія. І кожного року уряд має звітувати перед суспільством по ним. Є покращення – продовжує працювати, ні – пояснити, чому не вдалось досягнути покращення, та переконати, що може виправити ситуацію. Але, якщо цей склад уряду не здатний до їх покращення, має звільнити місце для інших фахівців, які знають, які вміють досягати відповідних показників.

Більше того, нам сьогодні надзвичайно потрібна секторальна стратегія підняття нашої економіки. Це бачення, як вона зможе забезпечити гідний європейський рівень життя, соціальні гарантії і захист від внутрішніх та зовнішніх ворогів. Часто нам говорять: «Вільний ринок все зробить!» Але найрозвинутіші індустріальні країни ніколи не мали повністю відкритого для інших і абсолютно нерегульованого «вільного ринку».

Ринок у них завжди був регульований і захищений державою в тих напрямках, які були їй потрібні для збереження найвищої якості, найменшої вартості і світового рівня конкурентоспроможності власної національної продукції. Ми ж сьогодні перейшли до розряду країн третього світу, де наш ринок цілком відкритий, знищується наше власне наукомістке національне виробництво, природні ресурси розбазарюються і немає жодного контролю з боку уряду над подальшим секторальним розвитком замкнутого циклу критичних національних виробництв», — заявив Ігор Смешко.

Він наголосив, що криза, яка охопила всю планету, кардинально змінить світ, і відбудеться перехід від глобалізму до національного протекціонізму.

«Усі провідні країни хочуть бути самодостатніми, технологічно самозахищеними та пильнують свій ринок від недоброякісної конкуренції. З кризи ми повинні зробити головний висновок – потрібне стратегічне, професійне, фахове регулювання секторальними програмами нашої економіки, аби збільшити кінцеве виготовлення власних товарів з високою якістю та доданою вартістю. Те, що ми можемо виробляти, ми не повинні закупати. Глибока переробка власної сировини та імпорт не готової продукції, а передових технологій. Повноцінне використання власних фінансових ресурсів для внутрішніх інвестицій. Нещадна боротьба з корупцією, в першу чергу, на вищих щаблях влади. З розкраданням державного бюджету, корупцією з відшкодуванням ПДВ, на митниці та в самих правоохоронних органах… Поки ж ми бачимо не успіхи в цьому усьому, а лише політичні заяви уряду. За якими повинні стояти продумані стратегічні програми, в які суспільство зможе повірити. А не популістські обіцянки, які згодом не виконуються», — переконаний Ігор Смешко.

Джерело