ЦІКАВІ ФАКТИ

суботу, травня 2

Чистотіл — це просто подарунок людям із небес. Не пропустіть пік цвітіння.Збережіть,щоб не загубити…


Чистотіл — добре відома і регулярно використовувана в народній медицині багаторічна трав’яниста рослина. Виявляється, інша назва цієї трави — бородавник.

Хімічний склад

Крім органічних кислот і вітамінів групи С і А, біологічно активних корисних речовин, ефірних олій, у складі чистотілу можна виявити  алкалоїди  — досить отруйні і токсичні речовини. При передозуванні препаратів, які містять чистотіл, ці алкалоїди можуть завдати здоров’ю людини непоправної шкоди, а ось, в допустимих дозах такі отруйні речовини надають лікувальну дію на людський організм.джерело


Корисні властивості

В зборах чистотіл застосовують при лікуванні бронхіальних захворювань на алергічному фоні, а також при порушенні обмінних процесів. Настій чистотілу призначають при хворобах печінки, жовчного міхура.

Рослину застосовують для припікання бородавок і кондилом. Мазь чистотілу використовують для лікування хронічного дерматиту, екземи, при хворобах зовнішнього слухового проходу.

Відвар з трави бородавника для зовнішнього застосування

Показання: псоріаз, екзема, дерматит та інші шкірні захворювання.

Спосіб приготування:  1 ст. л. свіжої чи сухої трави чистотілу подрібнити та залити холодною водою 250 мл, кип’ятити протягом хвилини.

Застосування: відваром потрібно протирати вражені ділянки або робити ванночки.

Настій з трави бородавника для внутрішнього застосування

Показання: призначений при холециститі, хворобах підшлункової залози, поліпах у внутрішніх органах, туберкульозі, гепатиті, гастриті, коліті, гінекологічних захворюваннях, онкологічних захворюваннях, грибкових ураженнях внутрішніх органів, епілепсії, паралічі, неврозах.

Спосіб приготування: подрібнити траву чистотілу. 1 ч. л. трав’яної суміші потрібно залити окропом та настоювати протягом 20 хвилин.

Застосування: вживати по 1 ч. л. 3 рази на день, за 20 хвилин до їжі.

Сік трави бородавника для зовнішнього застосування

Показання: папіломи, бородавки, сухі мозолі, герпес, грибкові ураження шкіри та псоріаз.

Застосування: Вичавити сік чистотілу та нанести на проблемні місця. Це потрібно робити акуратно, щоб сік не потрапив на шкіру біля ураження.

Олія з бородавника для зовнішнього застосування

Показання: діатез, екзема, бородавки, вугрі, набряки, фурункульоз, туберкульоз шкіри, псоріаз, себорея.

Спосіб приготування: свіжу подрібнену траву чистотілу покладіть у скляну тару та налийте будь-яку рослинну олію, мигдальну або персикову, до верху. Настоюватись олія повинна тиждень у холодному та темному місці. Потім потрібно процідити її, віджати траву та долити олії до верху.

Пр0типоказання

Передозування настоєм чистотілу викликає нудоту, блюв0ту, параліч. Тривале застосування призводить до дистрофії слизової внутрішніх органів і дисбактеріозу кишківника. Крім того, препарати на чистотілі категорично протипоказані людям, які страждають від епілепсії, бронхіальної астми, стенокардії.

При виявленні цих симптомів у себе, відразу припиніть вживати засіб, негайно зробіть промивання шлунку та зверніться до сімейного лікаря.

Ви знали про корисні властивості чистотілу?

Потрібна консультація лікаря!

джерело