ЦІКАВІ ФАКТИ

понеділок, червня 29

Друга хвиля коронавірусу: вчені розповіли про нові симптоми, на які варто звернути увагу


Нові симптоми коронавірусу
У різних країнах, враховуючи Україну, зростає кількість заражених коронавірусом. З огляду на це, медики пояснили, на які перші ознаки хвороби варто звернути увагу.джерело



Хронiки коронавірусу. Останні новини
Все про епідемію коронавірусу в світі та карантин в Україні
В Україні день у день повідомляють про зростання захворюваності людей на COVID-19.

Причому нові антирекорди зараження коронавірусом стосуються не лише нашої країни: на днях американський професор медицини заявив, що у США вже почалася друга хвиля епідемії коронавірусу.

Враховуючи це, медики та вчені знову взялися обговорювати симптоми COVID-19, які можуть бути найочевиднішим індикатором хвороби.

Наприклад, недавно фахівці з Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) додали до списку потенційних симптомів COVID-19 нудоту та діарею.

«У людей з COVID-19 був широкий спектр симптомів — від найлегших до важкої форми протікання хвороби. Симптоми можуть з’явитися через 2−14 днів після впливу вірусу», — заявили в CDC.

У квітні 2020-го у СDC також визначили серед симптомів коронавірусу лихоманку, кашель, задишку, втому, головну біль, втрату смаку і хворе горло.

Нещодавно до цього списку додали «нежить або закладений ніс», що ускладнює виокремлення хвороби COVID-19 серед інших захворювань або звичайної застуди. Більш того, медики зі США заявили, що «цей список не покриває всі можливі симптоми коронавірусу».

Тому фахівці рекомендують звернутися за медичною допомогою навіть тим людям, у яких є затруднене дихання, біль або тяжість у грудях, постійна втома або синій відтінок губ/обличчя.

Що стосується головного болю — деякі медики також вважають, що нехарактерна постійна мігрень може бути ознакою COVID-19.

«У вас може бути жар, у вас може бути постійний кашель, і все це може бути причиною головного болю. Проте, головний біль при COVID-19 описується як дуже сильне відчуття здавлювання і зазвичай посилюється при кашлі і лихоманці», — говорить доктор Мерл Даймонд, президент і керуючий директор Чиказької клініки, яка спеціалізується на головному болю.

Вчені заявляють, що під час карантину ознаки мігрені можуть проявлятися у набагато більшої кількості людей, оскільки вони змушені змінити свій нормальний графік роботи і відпочинку, що негативно впливає на нервову систему.

Тим, у кого нещодавно почалися тривалі головні болі, медики радять звернутися за допомогою до фахівців. А у якості превентивних заходів, за словами Даймонд, варто пити більше води і чергувати відпочинок разом з фізичними навантаженнями для організму.

Як уже писав НВ, згідно зі свіжими дослідженнями вчених з Кембріджського і Гринвічського університетів, масове використання антибактеріальних масок дозволить стримати поширення коронавірусу серед населення і запобігти другій хвилі пандемії.

«Існує поширена думка, що носіння маски означає, що ви вважаєте оточуючих небезпечними. Насправді, надягаючи маску, ви у першу чергу захищаєте оточуючих від себе. Культурні і навіть політичні проблеми можуть перешкодити людям носити маски для обличчя, тому ідея повинна бути ясною: «моя маска захищає вас, ваша маска захищає мене», — заявили автори роботи.

За їх даними, носіння масок може запобігти поширенню хвороби протягом наступних 18 місяців, які потенційно необхідні для розробки вакцини.

У роботі зазначено, що якщо хоча б 50% населення будуть носити звичайні маски для обличчя — це дозволить утримувати показник поширення вірусу — R — нижче 1.0. Саме таке число R необхідно для уповільнення пандемії.