ЦІКАВІ ФАКТИ

четвер, червня 25

Страшна правда про магазинні курячі грудки!


Чим же насправді годують курей на птахофабриках, щоб домогтися шаленого росту поголів’я до потрібних розмірів всього за 5 -7 тижнів? Про що необхідно знати, перш ніж купувати курячу грудку в наступний раз.

Куряча грудка традиційно вважається однією з головних складових правильного раціону і хорошим джерелом білка. При цьому вона має досить низьку ціну і проста в приготуванні. Однак дешеве куряче філе є одним з найбільш «брудних» типів м’яса птиці. Якщо ви дбаєте про своє здоров’я, уважно читайте цю статтю, щоб знати про можливі ризики частого вживання промислової курки.джерело



Вся правда про куряче м’ясо

Для зменшення вартості курячого філе виробник повинен здешевлювати вартість харчування птиці і прискорювати цикл її зростання. У підсумку використовуються дешеві корми і агресивні препарати для швидкого набору маси.

Цикл життя курки – 5 – 7 тижнів

В середньому цикл життя курки при її промисловому виробництві становить 5-7 тижнів, після чого вона вмирає своєю смертю, якщо її не вб’ють на потреби суспільства раніше (в селах у бабусь вони живуть по кілька років, а це вже багато про що говорить).

Як же домагаються такого шаленого росту курки до потрібних розмірів за такий короткий проміжок часу?

Хімічний вплив починається ще до появи курчати на світ. Це різні дезінфектанти, якими обробляють інкубаційні яйця. Після появи курчат їх перевозять в цех вирощування. Тут вони і піддаються впливу сучасної фармацевтичної промисловості – від звичайних дезінфікуючих засобів до потужних антибіотиків і вакцин.

У чому головна небезпека?

Вакцинацію курей проводять, як правило, груповим методом – за допомогою аерозолю – або випоюють препарати з водою. Теоретично, всі вакцини мають відповідні сертифікати про безпеку для птахів і людини. Але небезпека полягає в неправильному застосуванні вакцин, неякісної партії препаратів і непідготовленості курей до імунізації. Шкода для людини може полягати в неякісному м’ясі, зараженому хворобами через вакцину або неправильному її застосування.

Захворювання однієї курки може призвести до загибелі всього виводка, тому антибіотики дають курсами протягом усього життя птиці. Шкода вживання продуктів з антибіотиками має різноплановий характер …

По-перше, при вживанні такої птиці у людини може порушуватися робота печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.

По-друге, у алергіків можуть виникати різні гострі реакції.

Але, мабуть, найнебезпечніше – це регулярне отримання мікродоз антибіотиків в масштабі всього населення країни.

Це призводить до виникнення стійких до дії антибіотиків форм бактерій. Іншими словами, якщо людина, наприклад, захворіє запаленням легенів, то на збудника не зроблять вплив ті антибіотики, якими годували курку.

Важливо й те, чим годують курей. Крім спеціально введених добавок, в комбікормах можуть бути присутніми групи небезпечних речовин різного походження. Вони надходять туди з забрудненою кормовою сировиною, і в першу чергу це – пестициди.

У корм курям можуть підсипати жіночий гормон естроген, який збільшує швидкість набору маси тіла птиці. У жінок надлишок цього гормону може спровокувати збій місячного циклу, а чоловікам, які вживають таку курку, це загрожує, наприклад, безпліддям.

Крім цього, регулярне споживання м’яса з гормонами може призвести до порушення вироблення власних гормонів, проблем зі шкірою, алергічних реакцій, зниження імунітету. Особливо страждають від гормональних добавок діти, у яких порушується статевий розвиток і надалі пригнічується репродуктивна функція організму.

висновок

Курей на птахофабриках напихають продукцією фармакологічних фірм, починаючи з моменту появи на світ. Свою лепту вносить і забійний цех, де дезинфекторами обробляють тушки бройлерів.

А ось досліджувати кожну партію м’яса по повній програмі не завжди вдається. Тому основними критеріями якості для споживачів залишаються репутація бренду, зовнішній вигляд і смакові характеристики курячого м’яса.

Будьте пильні, купуючи наступний раз курячу грудку! Будьте здорові!

Джерело