Українці ризикують зіткнутися з проблемами при виплаті пенсій через певний час
Про це попередив глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль під час засідання профільного комітету Ради, вчора 23 червня.джерело
Про це попередив глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль під час засідання профільного комітету Ради, вчора 23 червня.джерело
За його словами, для України нині є пріоритетом впровадження накопичувальної пенсійної системи, оскільки пільговики через 10-15 років зіткнуться з проблемами при виплаті пенсій в умовах солідарної системи.
“Через 10-15 років будуть складності з пенсійними виплатами. Пріоритет — накопичувальні пенсії. Планується вводити 2 і 3 рівні пенсійної реформи”, – заявив Шмигаль на засіданні комітету.
Підсумовуючи, голова Кабінету міністрів додав, що буде також переглядатися рівень мінімальної зарплати і споживчий кошик.
Раніше ми розповідали, що українцям будуть виплачувати по дві або три пенсії. Головним нововведенням може стати запровадження трирівневої пенсійної системи, як прийнято в більшості західних країн.
З уже нарахованої зарплати на індивідуальний пенсійний рахунок працівника буде переводитися мінімум 1% (за бажанням працівника відсоток може бути збільшений), а роботодавець зобов’язаний перераховувати на той же рахунок 2% від нарахованої зарплати.
Автори документа виходили з того, що в 2021 році відсоток обов’язкових відрахувань буде становити 3%, у 2030 році – 4%, ще через 10 років це буде вже 6%, а в 2050-му – 7%.
“Обговорюється такий варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні фірми, ні для людини, і ще 2% беремо з податку на доходи фізосіб (ПДФО). Ці 4% дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн”, – розповідав раніше Шмигаль, анонсуючи введення в Україні накопичувальної системи.
Але через такі розклади істотно будуть зменшуватися надходження до Пенсійного фонду, і це може відбитися на пенсії, які українці отримують в умовах солідарної системи.
Джерело