середа, липня 22

Навіщо в мережі запустили фейк про відставку Путіна, – блогер



Кібер-атаки на інформаційні ресурси залишаються полем битви за суспільну свідомість. У вівторок, 21 липня, новинні стрічки деяких українських інформаційних агентств зарясніли новиною – “Путін пішов у відставку”.
 Основним джерелом інформації називають агентство “News Daily Ukraine”, на інформаційному порталі якого з посиланням на НТВ з’явилося дане повідомлення від Алекса Новодворскі. На сайті самого НТВ слідів подібного інформаційного повідомлення, природно, не виявлено.

Про проведене розслідування пише видання Новый Регион, повідомляють Патріоти України. Судячи з усього, інформаційний портал агентство “News Daily Ukraine” піддався хакерській атаці з перехопленням у технічній адміністрації сайту контролю і управління. В результаті і був підвішений даний інформаційний вкид. Це, звичайно, версія, яка найближчим часом буде або підтверджена, або спростована. Якщо звичайно це не просто бажання “потиснути” трафік на “гарячій” темі … Важко насправді судити, кому даний інформаційний вкид був вигідний. Справа в тому, що варіантів дуже багато. Перше, що спадає на думку, це соціологічне вивчення українського суспільства з метою моніторингу його стану та вироблення моделей впливу на суспільну свідомість.
 Справа в тому, що в Росії ще з часів Майдану не розуміють, чому зроблені кроки не знаходять потрібного відгуку в української громади. Про проблеми фундаментальних досліджень у цій області свого часу розповів Олександр Ситін на прикладі Російського інституту стратегічних досліджень. Зі слів самого Ситіна, в минулому провідного наукового співробітника РІСД – стало зрозуміло, що серйозні стратегічні плани дослідження перетворили на профанацію. У свою чергу, якраз ця обставина призвела до повного зриву “плану Путіна” щодо України. До цього примикає і ще одна технологічного характеру мета – подивитися “вірусність” інформаційної атаки, швидкість поширення такого вкидання. Найчастіше таке завдання є другорядним в порівнянні з соціологією, але дає уявлення про шляхи і характер поширення інформації.

Виходить “підсвітка” основних інформаційних каналів і виявлення їх значущих вузлів, а так само рівнів. Про те, що таке завдання дуже актуальне, свідчить бурхлива активність кіберпідрозділів ССО ГШ МО РФ, яку всі ми спостерігаємо по їхній роботі в соціальних мережах. Саме розрахунок на “вірусність” атаки і робить вирішення такого завдання максимальним за результатами. На виході отримуємо – багаторівневий граф з ключовими інформаційними вузлами і “підсвіченими” каналами зв’язків. Зрозуміло, що атака згодом на ключові вузли може зіграти роль “інформаційної бомби” з метою дестабілізувати суспільну обстановку. Одним з ключів саме до такої постановки питання є, загалом-то, низький ступінь довіри суспільства в цілому до інформаційного поля і використання “надійних” альтернатив. І події в Мукачеві – це добре продемонстрували.
 Другим моментом, на який слід звернути увагу, є відпрацювання прийомів, власне кажучи, самої можливості атак на інформаційне поле. Нещодавно, наприклад, була спроба такої соціальної атаки на офіційний сайт президента Росії Володимира Путіна. Пропонувалося жителям України задати питання щодо розв’язаної Росією агресії, окупації українських територій, спроб фізичного знищення українців і руйнування української самоідентифікації. На жаль, Кремль поки не повідомив результатів даної акції, чи багато вони отримали листів від українців і яка статистика запитань, заданих президенту Росії. Та й чи витримав сайт такий наплив охочих висловитися на адресу “гаранта російської конституції”? Цей приклад показує, що якраз атака і є самоціллю, без будь-яких супутніх їй підцілей. Це дає на виході поліпшення бойової підготовки самих кіберпідрозділи ССО ГШ МО РФ, як втім і будь-яких інших подібних структур.
 Відпрацювання прийомів і взаємодії таких підрозділів завжди проходить в бойовому режимі, на відміну від військових навчань. У зв’язку з цим слід нагадати історію річної давності, коли в українського політолога і шеф-редактора порталу “Хвиля” Юрія Романенка був викрадений його домен hvylya.org. Викрали його російські хакери шляхом надання підроблених документів провайдеру, відповідальному за підтримання цього доменного імені. Цілком можливо це була перша бойова операція тоді ще новостворених підрозділів ССО ГШ МО РФ. На закінчення слід сказати про сам предмет вкидання. Справа в тому, що в нинішньому стані внутрішньоросійського “політичного” поля – Володимир Путін може відмовитися від влади тільки одним способом – вперед ногами.


Всі інші можливості для нього, та й його оточення – давно втрачені! Якби було можливо інше – він би не чіплявся за владу впродовж останніх 16 років, віддаляючись від важелів владного впливу не далі, ніж до прем’єрського крісла. Будь-яке ослаблення федеральної влади в Росії, а воно у разі відставки Путіна – неминуче, запустить процес розвалу країни. Та й ніяких особистих гарантій життя та безпеки в разі відходу Володимира Путіна з влади йому ніхто не дасть. І політику Росії такий крок не поміняє, там паханат, отже, буде новий Путін з іншим ім’ям по батькові та прізвищем. 





Джерело: http://patrioty.org.ua/