Новою поліцією Києва більшість мешканців та гостей столиці пишається і захоплюється. Нова поліція на службі в Києві рівно три тижні.
На складний графік (з 9:00 до 21:00 – денна, 24 години відпочинку, з 21:00 до 09:00, 48 годин відпочинку) Марина не скаржиться, і каже: “Пішла служити, щоб допомагати Україні й українцям бути кращими”. Дівчина сама виховує маленького синочка і вірить, що коли він виросте, то буде пишатися мамою-копом.
За перші три тижні роботи, за словами Марини, найчастіше їх з напарником викликали на “хуліганку” і крадіжки. “Мій перший виїзд був днем шостого липня. Дуже добре його пам’ятаю: ми тільки приступили до зміни, як тут же отримали повідомлення про те, що в нашому квадраті зловмисники щось вкрали з автомобіля. Коли приїхали на місце, то побачили дві пари людей старшого віку. Потім з напарником спробували дізнатися у них, що сталося, що вкрали, чи бачили вони грабіжникатощо, але з’ясувалося, що це був помилковий виклик. Просто ці люди виїжджали з Києва до Варшави, і дуже хотіли сфотографуватися з копами: показати родичам, що вже і в Україні є хороша поліція. У фотографії їм ми не відмовили, але також провели виховну бесіду – пояснили, що за хибний виклик призначається штраф і якщо ми хочемо прагнути до кращого, то не можна копів викликати просто так” , – каже дівчина. Волченко належить до тих дівчат-поліцейським, чиї фотографії з присяги і патрулювань не перестають обговорювати в соцмережах.
“Які красиві і тендітні дівчата. Що забули вони в силовій структурі?” – пишуть про них на сторінці Нової поліції у Facebook. Але сама Марина запевняє: найменше хочеться, щоб на викликах робили компліменти або, ще гірше, намагалися познайомитися і заважати роботі. “Було кілька разів, що ми виїжджали на якісь бійки під ресторани і нічні клуби. Я серйозно ставлюся до своєї роботи, нарівні з хлопцями проходила і буду далі проходити силові підготовки. І мені дуже не подобається, коли в подібних ситуаціях підбігає натовп охочих сфотографуватися. Хлопці, так, теж дуже часто звертають увагу. Але не в цьому ж сіль – хочеться, щоб деякі люди, нарешті, звикли до нової поліції, як до структури, і були серйознішими. Ми раді посмішкам перехожих і будь-якій допомозі, але не потрібно нас недооцінювати”, – продовжує дівчина-поліцейський. “Рибонька, поміняй ж щось, поміняй” Дуже часто, як каже дівчина, на виїздах їй доводиться стикатися з хлопцями, які нібито або насправді повернулися із зони АТО. Марина каже, що очі у цих хлопців глибокі, але дуже сумні, і їй дуже шкода, коли доводиться розбороняти п’яного бійця з кимось. “Чи не кожен другий запевняє, що він приїхав із зони АТО. Тепер, мовляв, складно, от, випив, ось, перебрав. Таких виїздів маса, вони трапляються буквально на кожній зміні – і на денній, і на нічний. Був у нас випадок, коли довелося з тролейбуса виводити збройного хлопця, який просто витягнув пістолет і залякував пасажирів.
Я не знаю, чи справді він повернувся з війни, але, як би там не було, це ще не дає йому права себе так вести. Пізніше з’ясувалося, що пістолет був травматичним, але люди в тролейбусі цього не могли знати і були дуже налякані”, – коментує Марина. Також, за словами поліцейського, за ці три тижні вона усвідомила, що в Києві, крім хуліганки і крадіжок, відбувається дуже багато злочинів на побутовому грунті. Треті в рейтингу за частотою викликів, як запевняє Марина, – сімейні сварки. “Віддаюся своїй роботі повністю, і кожну зміну, зізнаюся, знайду чому здивуватися. Ось, нещодавно був виклик під сауну на Відрадному. Подзвонив чоловік, якого з цієї сауни виставили, бо він був сильно п’яний. Приїхали розбиратися, хотіли якось його втихомирити, а чоловік у відповідь сильно мене обматюкав. Звичайно, я не з образливих, але саме цей випадок мене зачепив. Потім він став кричати, що багато чого бачив, що був у АТО, а після … на колінах кинувся до мене в ноги, і став кричати: “Рибонька, поміняй ж щось, поміняй”. На мій погляд, в цьому крику п’яного чоловіка сплелися відчай і біль багатьох наших людей. І ми, Нова поліція, будемо робити все, щоб наша країна стала кращою”, – підсумувала Марина Волченко. “В одній руці у нього був пістолет, а в другій – дитина” Ще один коп – 26-річний Андрій Веселак. Хлопець служить в першому батальйоні нової поліції.
Киянин разом з напарником патрулюють один з найбільш криміногенних районів столиці – Дніпровський. Андрій відповідає за квадрат навколо Комсомольського масиву, і свій перший день в ролі поліцейського, як і Марина Волченко, він буде пам’ятати все життя. “Перший раз ми з напарником приступили до патрулювання в ніч з четвертого на п’яте липня. Оскільки в Дніпровському районі знаходиться Гідропарк, а зараз літо, то в цю точку було дуже багато викликів – ми їх чули по рації. А наш перший виклик був у парк Перемоги. Виявилося, що одна компанія посварилася з іншою, мовляв, одні хлопці сильно шуміли. Ми провели бесіду, хлопці зіграли ще пару пісень на гітарі і всі мирно розійшлися”, – розповідає Андрій. За словами поліцейського, у Дніпровському районі дуже багато викликів в будь-яку зі змін – і вдень, і вночі. Іноді, як запевняє Андрій, вони з напарником виїжджають на виклики та в інші сектори – на допомогу до товаришів. “Запеклі” ділянки в Дніпровському районі – мікрорайони Воскресенка та Соцмістечко. “Був випадок, коли ми приїхали в якості підмоги до ще одного патрулю. Картина була гнітюча: п’яний чоловік в одній руці тримав пістолет, а в іншій – немовля. Він ніс якусь нісенітницю і був налаштований агресивно. Ми не могли підійти відразу ближче , тому що переживали за здоров’я дитини. Потім чоловік став якось дивно крутити малюка, в його руках з’явився ще булижник, і коли мати дитини, яка теж була неабияк п’яна, підійшла ближче, то він замахнувся на неї.
Тут вже я зреагував – вибив камінь, зловмисника відразу заарештували. Взагалі ми нерідко фіксуємо подібні випадки, але все, що пов’язано з відвертим криміналом, нова поліція передає слідчо-оперативній групі”, – розповідає Андрій. Як копи переслідували Порше До речі, гучне затримання, коли копи гналися за п’яним водієм елітного Порше, – справа рук Андрія і хлопців з його роти. На відео, знятому телевізійниками, саме Веселак надягає на недобросовісного водія наручники. “Ця історія трапилася на Русанівці. В операції брав участь не один патруль, ми перекривали Порше квадрат. А сталося все так: п’яні мажори під’їхали на автомобілі до одного з наших патрулів, нагнулися щось запитати – а наші хлопці відчули, що і від водія , і його пасажира тхне алкоголем. На прохання вийти ніхто не відреагував, так що почалася гонитва і операція з перекриття сектора.
Порше звернув на вул. Ентузіастів, на хвилину-другу сховався від погоні, потім машина була знайдена, а мажори заарештовані”, – каже Андрій. За словами поліцейського, історія з Порше його досить сильно зачепила, адже представники золотої молоді самі нарвалися на поліцейських, а потім ще натхненно розповідали, що тепер часи змінюються, а раніше вони могли п’яними їздити і навіть хабарі ДАІшникам не давати – все вирішувала крута тачка. “Ми приїхали допомогти бездомному, у якого відмовили ноги” Ще один випадок, який сильно вразив хлопця за минулі три тижні роботи – виклик на допомогу бездомному.
Тоді, як запевняє Андрій, він усвідомив, що реформувати треба не тільки МВС, але і структуру швидкої допомоги. “Надійшла скарга, що у бездомного в житлових будинках Дніпровського району відмовили ноги. Ті, хто телефонував повідомили, що чоловікові дуже погано, від безвиході він просто лазить по двору. Ми приїхали, викликали швидку. А швидка вчинила дуже хитро: на місці вони просто запитали, чи потрібна чоловікові допомога, той, мабуть злякавшись, відмовився. І швидка благополучно поїхала. Тоді нам довелося викликати Службу допомоги бездомним, і ці хлопці вже надали нещасному всю необхідну допомогу”, – поділився Андрій. Безкоштовний проїзд і кава в подарунок Як розповідає патрульний, кияни постійно посміхаються новій поліції і всіляко намагаються якось розвеселити хлопців: “Це дуже здорово.
І ми, правда, раді відчувати таку підтримку. Ти просто робиш свою роботу, а люди цінують це і дякують. Якось я у формі повертався з патрулювання додому: зайшов у маршрутку, простягнув водієві гроші, а він не взяв. Дрібниця? Так, можливо. Але мені тоді було неймовірно приємно. А ще був випадок, коли ми з напарником вже пообідали, сіли в машину, а до нас у вікно постукав чоловік, простягнув дві кави, по цукерці і сказав: “Спасибі вам, хлопці! Тримайтеся! Ми з вами!” А ми тримаємося і обіцяємо, що кияни можуть спати спокійно – нова поліція насторожі”.
Джерело: http://patrioty.org.ua/