середа, липня 22

Генпрокуратура вимагатиме розблокувати інформацію щодо міжнародного розшуку Януковича


Генеральна прокуратура України наполягатиме на розблокуванні Інтерполом інформації щодо міжнародного розшуку екс-президента України (2010-2014) Віктора Януковича, повідомляє управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури у вівторок, 21 липня. 
 «Представники штаб-квартири (Інтерполу – ред.) повідомили ГПУ, що у зв'язку зі скаргою Януковича Комісія з контролю файлів Інтерполу рекомендувала Генеральному секретаріату тимчасово до наступної сесії 23-25 вересня цього року заблокувати інформацію щодо міжнародного розшуку зазначеної особи. Таким чином інформація щодо розшуку Януковича з бази даних Інтерполу наразі не є доступною для держав-членів та широкого загалу на офіційному веб-сайті організації», — наголошується в повідомленні.

При цьому в Генпрокуратурі зазначили, що в листі Інтерполу висловлено прохання про надання роз'яснень положень законодавства України стосовно спеціального досудового розслідування (in absentia) та уточнення окремих аспектів оголошення розшуку Януковича. Запитувана інформація невідкладно, того ж дня була надіслана Генеральною прокуратурою України на адресу Генерального секретаріату Інтерполу", — йдеться в повідомленні. 
 Як повідомлялося, раніше юридична компанія Joseph Hage Aaronson повідомила, що Янукович більш не значиться у списку «розшукуваних персон» по лінії Інтерполу, привівши посилання на офіційний сайт Інтерполу. «Червона картка Інтерполу (міжнародний запит Інтерполу про пошук і арешт „розшукуваних осіб“) щодо президента Януковича, опублікована близько 12 січня 2015 року, втратила чинність. Крім того, країнам-членам Інтерполу було заблоковано доступ до даних Інтерполу, що стосуються президента Януковича», — йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті компанії.


У повідомленні наголошується, що Інтерпол таким чином відреагував на відповідне звернення компанії Joseph Hage Aaronson, яка діє від імені Януковича, яке грунтується на тому, що кримінальні звинувачення, висунуті екс-президенту «новим режимом в Україні» були частиною «його політичного переслідування». За процедурою, передбаченою нормативними документами Інтерполу, факт звернення до суду і до Комісії з контролю за файлами є підставою для зупинення розшуку особи шляхом зняття його картки з сайту Інтерполу.