суботу, серпня 1

Росії не уникнути катастрофи: чотири сценарії розвалу “Імперії” від фонду Карнегі


Кінець імперії – неминучий, і експерти лиш сперечаються у тому, на основі якого сценарію цей крах відбудеться. Росію чекають чотири можливих сценарії розвитку майбутнього, але через те, що в найближчому майбутньому Захід не зніме санкції, три з них будуть катастрофічними.
 Як пише видання The Question, таке припущення висловив керівник економічної програми фонду Карнегі Андрій Мовчан, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф. Згідно з першим сценарієм, ціна на нафту на ринку зростає до $90-100 за барель і ця малоймовірна подія штовхає економіку Росії вгору, і ситуація консервується надовго, можливо, на 10-15 років або більше. Другий сценарій, за версією експерта, передбачає, що ціна на нафту не змінюється або знижується. При такому розвитку подій Росія, за 4-5 років розгубивши резерви і дійшовши до межі стагфляційної катастрофи, змінює зовнішню політику і в пошуках капіталу розвертається обличчям до Заходу. – Оголошується “Перебудова-2″.
 На тлі бурхливих політичних поступок (можливо навіть пов’язаних з частковою або повною відмовою від ядерної зброї) Захід погоджується на зняття санкцій за умови укладення всеосяжного договору з Україною, що включає пункт “про території та межі”. Росія повертається до процесів початку 90-х, — пояснює експерт. Третій варіант, за версією Мовчана, полягає в тому, що при тих же умовах для нафти (не змінюється або зменшується) Росія розвертається обличчям до Китаю.


– Росія, за 4-5 років розгубивши резерви і дійшовши до межі стагфляційної катастрофи, змінює зовнішню політику і в пошуках капіталу розвертається обличчям до Китаю, стаючи фактично залежною державою в обмін на масштабні капіталовкладення і економічну допомогу. Китай бере на себе переговори з Заходом і Україною, і досягає з ними взаємоприйнятних угод, санкції знімаються. Росія втрачає самостійність в політиці, в тому числі — внутрішній, хоча, можливо, зовнішній антураж незалежної держави зберігається, — повідав Мовчан.
 При четвертому варіанті ціна на нафту також не змінюється або знижується, але Росія змінює внутрішню політику, йдучи на лівий поворот. – В країні вводяться заборона на експорт капіталу, націоналізуються залишки промисловості, торгівля, транспорт, вводиться контроль за цінами, розподіл житла та ін. Це дозволяє значно знизити споживання і утримати залишки валютних надходжень, і тим самим збалансувати економіку, пожертвувавши добробутом громадян і створивши ситуацію загального дефіциту. Зовнішня політика не змінюється, санкції зберігаються, — припустив експерт. За його словами, будь-який з описаних сценаріїв має свої наслідки, в тому числі, можливо, катастрофічні для російської державності. 





 Джерело: http://patrioty.org.ua/