суботу, серпня 1

Оборонні підприємства Росії переживають справжній бум через війну в Україні


Російські оборонні концерни, незважаючи на санкції, введені Заходом, добре заробили на війні в Україні - за останній рік їх оборот виріс до 50 відсотків. Також російська оборонна промисловість досягла значних успіхів у сфері експорту та посіла друге місце в світі після США за експортом озброєнь.
 Про це повідомляє видання Spiegel Online з посиланням на рейтинг найбільших виробників зброї американського журналу Defense News, новину передає «Преса України». Відзначається, що в списку найбільших світових виробників зброї російське підприємство-виробник зенітних систем «Алмаз-Антей» посідає 11 позицію, збільшивши власний оборот на 10 %. А холдинг «Вертольоти Росії» збільшив оборот своєї продукції на 16,3 %.


Також б'є рекорди і корпорація «Тактичне ракетне озброєння» - тут фіксують збільшення обороту на 48,6%. Всі ці показники стали можливі завдяки замовленням Кремля, які були здійснені протягом останнього року. І на цьому російське керівництво не збирається зупинятися – вже складені плани щодо переозброєння російської армії, на що РФ буде витрачена просто гігантська сума у 330 млрд доларів. Також у Росії активно розвивається і продаж озброєння на експорт: основними російськими клієнтами (які, до речі, не приєдналися до санкцій проти Росії) є Індія, Ірак, Китай і В'єтнам. Тільки протягом одного 2014 року РФ продала за кордон зброї більш ніж на 13 млрд доларів і вже отримала нові замовлення на суму 15,9 млрд доларів.
 Згідно аналізу видання, санкції, введені Заходом, мали вплив тільки на імпорт озброєння в Росії. Так, у зв'язку з збройовим ембарго Росія не змогла закупити за кордоном сучасні високотехнологічні складові та деталі, необхідні для створення власної нової зброї. Таким чином, РФ витратила на імпорт зброї 100 мільйонів доларів (у минулому році це було 150 мільйонів доларів). Цікаво, що в рамках широко розрекламованої програми імпортозаміщення Росія поки що змогла знайти заміну лише 7 з 127 компонентів, які раніше поставлялися з країн НАТО.





 Джерело: http://uapress.info/uk/