23 жовтня організація «Міжнародне партнерство з прав людини» (МППЛ) передала Міжнародному кримінальному суду (МКС) у Гаазі, Нідерланди, матеріали про військові злочини та злочини проти людяності в Україні.
Про це зазначено на сайті організації. Новину повідомляє «Преса України».
Делегація МППЛ вручила Гаазькому трибуналу більш ніж 300 свідчень жертв та свідків про подібні події. Звернення представників МППЛ є частиною проекту, спрямованого на боротьбу з безкарністю та серйозними порушеннями, вчиненими під час збройного конфлікту на сході України.
Координатор проекту Саймон Папуашвілі під час зустрічі з представниками МКС заявив, в рамках цього проекту було проведено 32 місії і зібрано більше 300 свідчень. Про кожний випадок зібрана супровідна інформація, подробиці злочину та дані щодо імовірних винуватців.
Він також зазначив, що незважаючи на наявність зафіксованих злочинів з обох сторін конфлікту, наведені докази стосуються, у першу чергу, порушень, скоєних сепаратистами через небезпеку перебування на підконтрольній їм території України.
Польовий координатор місії МППЛ Світлана Валько розповіла, що зібрані докази класифікуються за географічним розташуванням і розділені на 5 основних категорій залежно від характеру злочинів: тортури, вбивства, обстріли, крадіжки майна і утримання військовополонених.
Роман Романов, керівник програми з прав людини та правосуддя у міжнародному фонді "Відродження" в Україні, представив інформацію про результати та перспективи судового розгляду, ініційованого українською владою.
Він заявив, що Україна не має достатнього потенціалу для забезпечення ефективних і неупереджених розслідувань всіх повідомлень про випадки військових злочинів і злочинів проти людяності у східній Україні. Головними перешкодами, за його словами, є відсутність прозорості дій української влади на підконтрольних сепаратистам територіях, вкрай політизований контекст досліджень та суттєві проблеми у функціонуванні системи українського правосуддя.
Нагадаємо, 8 вересня 2015 український уряд надав Міжнародному кримінальному суду юрисдикцію над усіма міжнародними злочинами на території України. Зібрані матеріали будуть використані Гаазьким трибуналом для попередньої експертизи ситуації в країні, що в подальшому може ініціювати повне розслідування міжнародних злочинів, скоєних на сході України.
Джерело: http://uapress.info/uk/