четвер, листопада 26

Активісти блокади Криму розповіли про третій день без світла

Активісти безстрокової акції блокади Кримського півострова розповіли про реалії життя кримчан. За три дні, які люди провели без нормального енергопостачання, ситуація докорінно змінилась. 

Тут фіксують кілометрові черги у магазинах, «драконівські» ціни на продукти та часті випадки крадіжок.


Про ситуацію розповіли у спільноті «Блокада Криму/Правий сектор» у одній із соціальних мереж. Новину передає «Преса України».



Активісти, зокрема, повідомили проте, що на півострові немає топлива, черги в супермаркетах простягаються на сотні метрів, а ціни на продукти вже зросли вдвічі. 

«Всі запаси солярки вичерпані, бензину на заправках немає, топлива для автономних електростанцій вистачить ще на кілька днів, мобільного зв"язку майже немає. В супермаркетах великі черги, оскільки працюють вони по кілька годин на день, хліб закінчився. М’ясо на м’ясокомбінатах прийдеться утилізувати, так як морозильні камери потекли. Ціни на все зросли в декілька разів», - пишуть у спільноті.

Також з’явилась інформація про те, що у великих містах збільшилась кількість крадіжок. Так, деяким працівникам фінансових установ, зокрема банківських філій, ювелірних магазинів та навіть ломбардів доводиться по черзі ночувати на роботі. 

«Працівники банків та дорогих ювелірних магазинів ночують на робочих місцях, щоб уникнути крадіжок, оскільки системи сигналізацій не працюють. Маршрутки не їздять , через те, що не працюють АЗС. Вулиці темні, будинки сірі, наче неживі. Вечеря при свічках - це вже не романтика, а реальність», - додають у групі.

За таких умов кількість бажаючих повернутись на материкову Україну значно зросла. І це лише на третій день енергетичної блокади півострова, зауважують автори повідомлення.



Нагадаємо, у супермаркетах і продуктових магазинах окупованого Кримського півострова через  відсутність електроенергії вже повністю зникли з продажу всі продукти, які зберігалися в холодильниках або ж на полицях та вітринах, що охолоджуються.



Джерело: http://uapress.info/uk/