Мігранти скоро можуть рушити до Європи через “кавказький маршрут”.
Спеціально для німецької газети Die Welt експерти відомого німецького аналітичного центру SAT з Фрайбурга проаналізували п’ять можливих сценаріїв подальшого розвитку ситуації з біженцями. Сообщает http://www.informator.news/
Експерти SAT сумніваються у тому, що міграційну угоду з Туреччиною, за яким Анкара повинна забрати до себе біженців, що застрягли у Греції і не мають шансів отримати притулок в Євросоюзі, а той натомість надасть Туреччині фінансову допомогу і гарантії початку переговорів про членство в ЄС, зможе врегулювати кризу з мігрантами. При найбільш оптимістичному варіанті до кінця 2016 року кількість мігрантів у Німеччині не перевищить 1,8 млн осіб; при найгіршому сценарії – 6,4 млн.
На думку фахівців з SAT, сьогоднішні переговори з Туреччиною показують, що “уряди не розуміють динаміки, яка відбувається і концентруються тільки на одному з аспектів, а саме – хочуть закрити один з маршрутів, при цьому ігноруючи інші можливі чинники на зразок виникнення нових потоків біженців через загострення конфліктів в Африці або прокладання нових маршрутів через інші країни”.
Перший сценарій передбачає укладення угоди з Туреччиною, з яким великі надії щодо дозволу міграційного кризи пов’язує німецький канцлер Ангела Меркель. Проте, дослідження SAT, як зазначає видання, показує, що навіть в цьому випадку “число біженців, охочих потрапити в ФРН, лише збільшиться, так як, незважаючи на угоду, сирійський конфлікт залишається невирішеним, а біженці, серед яких, крім сирійців , будуть афганці, іракці та пакистанці, можуть обрати для поїздки в Західну Європу маршрути через Північну Африку або Кавказ”.
Максимально можливу кількість біженців для цього варіанта становить 2,1 млн осіб, середнє значення – 1,3 млн.