Російська Федерація підготувала для відправки на територію окупованого Донбасу черговий гуманітарний конвой.
Така допомога, яка нібито призначена для допомоги жителям регіону, а насправді часто є поставкою боєприпасів для терористів, є уже п’ядесят четвертою за рахунком, з початку бойових дій на сході України. Сообщает http://uapress.info/uk
Про це повідомили у Державній прикордонній службі України. Новину передає «Преса України».
«Наголошуємо, що переміщення «гумконвою» відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей. Тому українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій», - зазначається у повідомленні прес-служби.
Окрім цього у відомстві оприлюднили інформацію про перетин українського кордону колоною автомобілів з території Росії.
«Всього сьогодні в період з 6.30 до 7.05 через російський пункт пропуск «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну прослідувала колона «гумконвою» у складі 54 автомобілів. У ході візуального огляду транспортних засобів було встановлено, що вантажівки перевозили продукти харчування, медикаменти, спортивний інвентар та музичні інструменти», - уточнили у ДПСУ.
У повідомленні також вказано, що вантажівки були майже порожніми, адже завантажені товарами лише на 35%.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 18 лютого 49-й російський гуманітарний конвой перетнув український кордон. Ввезення так званої допомоги для жителів окупованого Донбасу відбулося з порушеннями українського законодавства. Як повідомили прикордонники, фури були завантажені лише на третину і багато товару було неналежної якості. Про це детально розповіли у Державній прикордонній службі України.
Колона російських вантажівок, які везли гуманітарку на Донбас, перетнули кордон у період з 5.55 до 6.50. Автомобілі заїхали в Україну через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган». Загалом, до складу колони увійшов 101 вантажний автомобіль.
«Особливістю цього «гумконвою» стала невідповідність характеру вантажу до зазначеного у ноті МЗС РФ. Зокрема, не були зазначені книги невідомого змісту, промислові електростанції та генератори, будівельні електроінструменти», - говориться у повідомленні.
«Ще однією особливістю було те, що м’ясні та рибні консерви виявилися простроченими, оскільки їх термін придатності зазначався 2 роки, а дата виготовлення – 2012 рік. На коробках із м’ясними тушонками також було нанесено маркування «хрупкий груз, не переворачивать». Крім того, російська сторона відмовилась надавати інформацію про зміст книг, які перевозилися», - поінформували у ДПСУ.