вівторок, травня 19

Порошенко затягнув до останнього дня


Президент Петро Порошенко завізував пакет законів про декомунізацію. 
Зробив це 15 травня — за 1,5 год. до завершення терміну, що відведений на підписання чи ветування документу. Рада проголосувала за це 9 квітня, спікер Володимир Гройсман підписав 30.
 Глава держави мав на це два тижні. Зволікання з підписанням законопроектів призвело до того, що ні 1, ні 9 травня міліція не могла нічого зробити з демонстраціями під комуністичними стягами, адже жодних правових підстав заборонити зібрання не було. Першотравневі демонстрації були по всій країні — від Львова до Харкова.
 У документі забороняють використання радянської символіки, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність країни воїнів Української повстанської армії. Географічні назви, пов'язані з діячами комуністичного режиму 1917–1991 років, мають змінити. Витрати покладають на органи місцевого самоврядування. Процес триватиме півроку. В чинні закони вноситимуть зміни.

— Ці закони осучаснюють політику національної пам'яті та звільняють її від імперських нашарувань, — каже Петро Порошенко. — Хіба не настав час остаточно очистити Україну від символів режиму, що знищив мільйони безневинних людей? Репресії, депортації, голодомори. — На місцях проводитимуть референдуми щодо перейменування міст і вулиць, — каже політолог та історик 40-річний Олександр Палій. — Наприклад, винесуть три конкурентні варіанти для Дніпропетровська чи Дніпродзержинська, а жителі самі вирішуватимуть. Можна пропонувати повернення до історичної назви. Проти цього процесу виступає не така вже й велика кількість людей. Більшість розуміють, що це потрібно. Там, де не стоять пам'ятники Леніну, немає війни. 
 Де люди хоч трохи знали свою історію, не утворилися об'єднання на зразок ДНР і ЛНР. По злочинності ми мали стандартну структуру: на перших місцях — Крим, Донецьк і Луганськ. Так само було із захворюваннями на туберкульоз, сифіліс, алкоголізм, наркоманію. Подібна ситуація склалася не лише через великі промислові підприємства. Де вони в Криму? Немає. У того населення спаплюжене поняття, що таке добро, а що — зло. Якщо в них за приклад завжди були комуністичні ідоли, відбувся розрив мозку. Тепер психологія змінюватиметься.




 Джерело: http://gazeta.ua/