неділя, серпня 9

Бортник розповів, що призведе до великої війни на Донбасі


Президент України Петро Порошенко не дотримав обіцянки стосовно відводу озброєння калібром менше 100 мм (так званий Мінськ-3) до 3 серпня, тому що Контактна група у Мінську так і не підписала відповідну угоду.

Відповідну заяву зробив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, новину повідомляє «Преса України». «Порошенко наполягає на створенні буферної зони розміром 35 км. Але у нас вже існує 3 буферні зони на Донбасі. Домовленостями від 12 лютого 2015 року озброєння калібром понад 100 мм повинні були бути відведені на 50 км одна від одної, реактивні системи «Град» – на 100 км, а балістичні ракети – на 140 км. Так що теоретично у нас вже є 3 нібито буферні зони, але хіба це спрацювало?», - дивується Бортник.
 Також він зазначив, що дві сторони конфлікту відвели своє озброєння лише частково. «Насправді обидві сторони грають в «кішки-мишки», а ОБСЄ не володіє достатнім ресурсом, щоб підтвердити відвід. Схожа гра відбувається і навколо ініціативи Києва відвести озброєння калібром менше 100 мм (Мінськ-3), а це, насамперед, автоматичні гранатомети типу «Волошка» та інше. Немає способу верифікації цього відводу, сторони не вірять у те, що не повторяться Мар’їнка та Дебальцеве», - пояснив він.

Бортник також зазначив, що Київ та Москва ніяк не можуть домовитись, а ОБСЄ повинні контролювати відвід. Наразі основними питаннями залишаються: це оснастити майданчики для зберігання техніки, як ОБСЄ контролюватиме місцеперебування даної техніки та яка послідовність нової буферної зони у Широкіно. Наразі ОБСЄ не може гарантувати відведення важкого озброєння. «Якщо сепаратисти змогли заховати від спостерігачів «Гради», то що їм варто заховати гранатомети? Україна, звичайно ж, не вірить Путіну. І він не збирається давати якихось гарантій і переконувати Київ у своїй чесності
. Але Порошенко піддався піар-пориву і пообіцяв те, що від нього залежить – підписання документа про відвід більш дрібного озброєння до 3 серпня. У підсумку це стало ще однією невиконаною обіцянкою Президента України. Не треба обіцяти те, що від тебе не залежить. Тому що є ще як мінімум 2 сторони процесу – сепаратисти з Росією і ОБСЄ. Без угоди цих двох сторін виконати домовленості неможливо», - розмірковує експерт. Руслан Бортник акцентував увагу на тому, що зрив підписання такої важливої домовленості може призвести до нової ескалації військових дій. «У цьому головна небезпека бравади Президента», - підсумував Бортник.





 Джерело: http://uapress.info/uk/news/show/90040