середу, жовтня 28

Один Т-64 проти семи ворога: Танкіст про подвиги побратимів на Саур-Могилі

Українські військові виробили в боях на Донбасі унікальну тактику. Начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК “Захід” лейтенант Влад Якушев розповів про подвиги товаришів по службі – танкістів, що воюють на Донбасі проти російських агресорів. 
За словами танкіста, який приїхав в гості до побратимів, зараз бойові машини замасковані в заростях навколо старого корівника, повідомляють  Патріоти України з посиланням на  zik.ua.

“Колись тут паслися корови, тепер ховаються танки. Танки мали свої імена: Чужий, Зевс, Рись. Командир взводу танків, Володимир, розповів, що колись танк по імені “Рись”, називали “Кошеня”. Але “Кошеня” побувало у боях під Попасною і Горлівкою і подорослішало, в Маріуполь приїхало вже досвідченою риссю. Перед війною танковий підрозділ став найкращим в Україні. На навчаннях, на кожну мету було по два постріли, і хлопці жодного разу не промахнулися”, – пише військовий у своєму блозі. Він зазначає, що командир танкового батальйону, кадровий військовий, у складі 51-ї окремої механізованої бригади воює з перших днів війни. У перший рік збройної агресії РФ сили танкового батальну були розсіяні по всьому фронту. Таким чином  підрозділи танкістів взяли участь практично у всіх великих битвах. Танки батальйону входили в тактичну групу “Колос”, яка брала, а потім утримувала висоту Саур-Могила.
 Практично всі танки,на яких починав воювати батальйон, були пошкоджені, велика кількість військовослужбовців отримала контузії. “Яскравим прикладом мужності бійців танкового батальйону є один з боїв, коли екіпаж танка вступив у бій з трьома танками супротивника, два знищив, а один захопив і залучив як трофей. За цей подвиг механіка-водія Філіна О.І., навідників-операторів Тишик М.В. і Мудрика А.Я. нагородили державними нагородами. Під час подій в Зеленопіллі танки потрапили в оточення. Розстрілявши боєзапас, “Бадьорий” прийняв рішення виходити з оточення. Обстріли з “Градів” були надзвичайно точними і військові запідозрили, що їх обчислюють, відстежуючи телефони, і прослуховуючи засоби зв’язку. 
Танкісти відключили мобільні телефони, відключили зв’язок і передавали накази від машини машині тільки жестами. Через деякий час вони помітили колону російської бронетехніки, і прилаштувалися позаду неї. Ворог так і не зрозумів, що разом з ними йдуть наші танки. Наблизившись до лінії фронту, танкісти пішли на прорив і повернулися на територію підконтрольну ЗСУ”, – написав танкіст. Він розповів, що штурмуючи Саур-Могилу, танкісти придумали танкову карусель. Два танки один за іншим били по висоті, не даючи ворогові підняти голову, як тільки у машин закінчувався боєкомплект, їх міняли ще дві машини, а ті, що відстрілялися, їхали за снарядами.

Таким чином чотири танки могли тримати висоту під постійним вогнем. “Висоту прикривала російська артилерія і установки “Град”, а оборону на самій Савур-Могилі тримав батальйон “Схід”. Штурмувати було важко, але, завдяки професійним діям танкістів завдання вдалося виконати. Потім була не менш важка оборона позицій. Танк “Бедрик” стояв безпосередньо на Саур-Могилі і допомагав піхоті відбивати атаки. Танкісти тільки скромно кажуть, що було важко. Очевидці подій готові розповісти більше. Під час одного з боїв проти захисників висоти вийшло два танки і два БТР противника. Ворожу техніку підтримала піхота, яка прибула на двох вантажівках. У ході атаки піхота була знищена, а техніка відійшла”, – пише Якушев. Він зазначає, що спілкуючись з журналістами один із захисників Савур-Могили з позивним “Скажений” розповів про випадок, коли наш Т-64 відбив атаку семи танків Т-72 ворога.




Джерело: http://patrioty.org.ua/