понеділок, вересня 5

Через різню моряків та захоплення заручників «Альфі» СБУ довелося взяти штурмом турецьке судно

4 вересня з корабля, який йшов під прапором Туреччини з вантажем металоконструкцій з Миколаєва до Йорданії, надійшов сигнал SOS. Отримавши інформацію щодо ситуації з судном Служба безпеки України звільнила заручників, яких утримували на турецькому судні у територіальних водах України.Новину передає «Преса України».

Відомо, що біля опівночі два члени екіпажу розпочали на кораблі бійку та завдали ножових поранень чотирьом своїм колегам. Потім зловмисники знеструмили судно та захопили в заручники 5 осіб. Частина екіпажу забарикадувалась від нападників.

Після термінової наради СБУ в Одеській області, а в ній брали участь також прикордонники, поліція, ДСНС та адміністрація порту Південний, було прийнято рішення про силове визволення захоплених моряків корабля.

Внаслідок штурму турецького судна працівники спецпідрозділу «Альфа» визволили заручників і затримали злочинців. Троє з поранених наразі перебувають в стані середньої тяжкості. Турецьким морякам, які отримали ножові поранення, надана перша медична допомога.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 278 (угон або захоплення морського судна) Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Навчання - спецназ СБУ Альфа, МВС Корд, ССО ВСУ. ВідеоСпецназ СБУ Альфа в Слов'янську 24 квітня 2014. Відео