понеділок, вересня 19

У генпрокурора табу на допити Гонтаревої щодо грошей Януковича – нардеп

«Закон про спецконфіскацію може обернутися тим, що ми ще будемо винні щось Януковичу», - підкреслив Ігор Луценко.
Ігор Луценко заявив, необхідно проаналізувати причини, за якими слідчі, котрі ведуть справи проти колишнього президента, не займалися розслідуванням, Сообщает http://ukrreal.info/

Закон про спецконфіскацію, поданий урядом на розгляд Верховної Ради, не допоможе повернути до бюджету заморожені в «Ощадбанку» активи Януковича. Про це заявив народний депутат, член Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Ігор Луценко.

Він зауважив, що повернути ці кошти можна за допомогою розслідування Генпрокуратури, яка розслідує весь злочинний ланцюжок виведення коштів з України в офшори і потім повернення їх під виглядом іноземних інвестицій.

«Скоро буде три роки, як утік Янукович. За цей час можна було все це розслідувати і домогтися судових рішень, які дозволяють у звичайному, а не спеціальному порядку, повернути ці кошти в бюджет. Те, що зараз починаються розмови про те, що спецконфіскація – це чи не єдиний шлях отримати все назад, означає провал слідства. А отже, за деякий час ця спецконфіскація може обернутися тим, що ми ще будемо винні щось Януковичу», – наголосив Ігор Луценко.

На його думку, необхідно проаналізувати причини, за якими слідчі, які ведуть справи проти колишнього президента, не займалися розслідуванням.

«Не ставиться питання про відповідальність тих слідчих, які займалися цим протягом усіх цих років. Які слідчі дії вони виробляли? Вели вони роботу або блокували слідство щодо Януковича? Наш Кримінально-процесуальний кодекс виписаний так, що можна вічно розслідувати. І механізми міжнародної співпраці не швидко працюють. Але ми бачимо, що коли є потреба, то швидко все розслідується. Тут треба питання ставити Луценку, чому все це не розслідується», – зазначив нардеп.

На думку Луценка, прокуратура не чіпає брокерів Януковича, зокрема компанію ICU, яка займалася здійсненням фінансових схем, свідомо. Нардеп стверджує, що діє «внутрішньополітична етика», так як ICU керувала глава Нацбанку Валерія Гонтарева, котру вважають близьким соратником президента Порошенка.

«Я так зрозумів, що Гонтарева має таке ж значення для Порошенка на сьогодні, як і Луценко. Відповідно, це табу. Вони показують, що у них «сім'я», а члени сім'ї одне одного не чіпають», – резюмував парламентарій.

Нагадаємо, Кабмін схвалив і вніс до парламенту законопроект, який передбачає повернення активів Януковича до держбюджету. Напередодні про необхідність внесення цього закону говорив президент Петро Порошенко. Міністр юстиції Павло Петренко впевнений, що Верховна Рада ухвалить цей закон уже наступного пленарного тижня.

На його думку, Генпрокуратура має в будь-якому випадку довести до кінця розслідування справи за активами Януковича, назвавши імена не лише організаторів, а й виконавців. Зокрема, міністр зазначив, що понести кримінальну відповідальність повинен фінансовий брокер, який допомагав оточенню Януковича здійснювати угоди з активами. Тим часом відомо, що купівлю облігацій внутрішньої держпозики для кіпрських компаній колишнього глави Нацбанку Сергія Арбузова в кінці 2013 року супроводжувала нинішній керівник НБУ Валерія Гонтарева та її компанія ICU.