субота, вересня 10

Дмитро Карпачов не той, за кого себе видає: сенсаційне журналістське розслідування (ФОТО)

У заставці реаліті-шоу «Кохана, ми вбіваємо дітей» диктор називає Дмитра Карпачова кандидатом психологічних наук.
Але при цьому в біографії телеведучого на сайті каналу немає ні слова про вчений ступінь. Повідомляє https://specnews24.blogspot.comПитаємося, чому? Можливо, на сторінці СТБ вказана не вся інформація про наукові досягнення Карпачова. Або ж телеглядачів навмисно вводять в оману неіснуючим науковим авторитетом телеведучого?

Якщо вірити більш розгорнутій біографії психолога на сайті therapist.com.ua (станом на сьогодні його профайл недоступний), з 2004 по 2007 роки Карпачов Дмитро Вільямович здобував другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія» в Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки (КІРУЕ). Відповідно, можна припустити, що кандидатську дисертацію із психології він захищав не раніше 2007 року, маючи як мінімум диплом про освіту.Тому журналісти відправили запит в УкрІНТЕІ (Український інститут науково-технічної та економічної інформації), де зберігається вся база авторефератів та всіх захищених в Україні кандидатських дисертацій, починаючи з 1993 року. Через кілька днів прийшов лист, в якому йшлося, що Дмитро Карпачов не реєстрував в УкрІНТЕІ дисертацію у 1993-2013 роках.Здивувавшись такій відповіді журналісти відправили ще два запити в кіровоградські вузи, де нібито навчався телеведучий. І попросили керівництво навчальних закладів підтвердити або спростувати факт навчання студента з таким прізвищем. Відповідь прийшла тільки з Кіровоградського національного технічного університету (КНТУ, раніше КІСХМ), де, судячи з біографії, у 1998-2003 роках Дмитро Карпачов здобував освіту за спеціальністю «Маркетинг». Втім, в КНТУ не змогли надати таку інформацію.


«Стосовно навчання у нашому навчальному закладі Карпачова Дмитра Вільямовіча повідомляємо Вас, что база Даних осіб, Які навчаюсь у нас існує лише з 2000 року. У Цій базі зазначена особа не є », – йшлося в листі першого проректора КНТУ.Це здається дивним, зважаючи на те, що Дмитро Карпачов закінчив цей вуз нібито в 2003 році. Хоча, можливо, база даних студентів ведеться по набору, а не з випуску. Що теж, погодьтеся, досить дивно.

На жаль, журналісти так і не дочекалися відповіді з КІРУЕ, де, як уже говорилося, в 2004-2007 роках Карпачов здобував другу вищу за спеціальністю «Психологія». Можливо, рекомендований лист просто загубився на пошті. Або ж керівництву приватного вузу, у якого недавно були проблеми з ліцензією від Міносвіти, зовсім не до того, щоб відповідати на запити журналістів.

Але треба сказати, в приватних бесідах нинішні студенти Психологічного факультету КІРУЕ зізналися сайту "Дуся", що чули про випускника-телеведучого, і навіть самі повісили на дошку пошани його портрет з біографією. Правда, кажуть, в той час на факультеті був інший декан, а решта викладачів його не сильно пам'ятають. Мовляв, тому що вчився на заочному відділенні і приїжджав тільки на сесії.

Воно й не дивно, що у 2004 році Дмитро Карпачов вступив на заочне. До моменту отримання базової психологічної освіти, він ще з 2001-го встиг повчитися в декількох психологічних школах додатково. Журналісти навіть не стали перевіряти факт навчання телеведучого в «Еріксон Коледж» або в Київській Асоціації психологів і практиків, оскільки їх може закінчити будь-який бажаючий. А ось захистити на їх базі кандидатську і стати вченим навряд чи вийде.

Наостанок хочеться сказати, що в нашій країні, де навіть президент вважав себе «проффесором», складно когось здивувати «липовим» дипломом або навіть «скоринкою» кандидата наук. А скільки у нас ще таких «вчених»?