пʼятницю, грудня 18

Небезпека: Ветеран спецназу розповів про ядерну зброю в печерах Криму

Можлива наявність ядерної зброї не є перешкодою до повернення Криму під контроль України. Головна перешкода в тому, що Росія вже поклала лапу на Крим і вважає його своїм, а з нашого боку майже ніяких дій не проводиться.

За часів Радянського союзу в підземних сховищах Криму знаходилися ядерні боєприпаси. "Ядерні міни" можуть знаходитись там і зараз.


Про це в коментарі Обозревателю розповів полковник запасу, учасник першого миротворчого батальйону України в Сараєво Михайло Савченко, повідомляють Патріоти України.

"Ядерна зброя в Криму при Радянському союзі було завжди. Є такий селище Щебетовка - між Судаком і Планерським. Там в горах є підземне сховище ядерних боєприпасів, де знаходилися міні-ядерні боєприпаси.

На озброєнні спецназу знаходилися заряди потужністю до 1 кілотонни. Це не дуже багато, але тим не менш. Вони переносні, розміром з середній телевізор. Був навіть тунель, куди могли заходити підводні човни", - розповів він.

Як розповів полковник, після 1991 року "це був режимний об'єкт". "Спочатку там була наша морська піхота, потім внутрішні війська. Тим не менш, охорона самих сховищ в горах змінилася. Тому завезти туди якісь боєприпаси - це питання техніки". Тим більше що "там є всі умови для зберігання боєприпасів".

Видання поцікавилося, на що здатні подібні боєприпаси і для чого вони призначені. "Вони призначені для знищення дамб, гребель, великих залізничних магістралей та іншого. Це міні-ядерні вибухи. Ядерна міна може стерти з лиця землі приблизно чверть Києва".

Говорячи про наслідки подібних вибухів для всього живого, Савченко пояснив: "Наслідки ті ж, що і при ядерному вибуху. Їх можна порівняти з бомбами, кинутими на Хіросіму і Нагасакі, де також використовували малі заряди. Можна сказати, що це ті ж Хіросіма і Нагасакі ".

У той же час полковник переконаний: можлива наявність ядерної зброї не є головною перешкодою до повернення Криму під контроль України. "Цю зброю легко туди ввезти і так само легко звідти вивезти. Я вважаю, що це питання абсолютно не принципове", - сказав він.



На думку Савченка, "головна перешкода полягає в тому, що Росія вже поклала лапу на Крим і вважає його своїм, а з нашого боку майже ніяких дій не проводиться. Ось уже два роки минуло, а у нас досі міркують, чи вводити блокаду ". "Повернення Криму - реальна, але довгограюча перспектива", - додав він.

Джерело: http://patrioty.org.ua/